Кримчани за копійки збувають своє майно, доки його не відібрали

Кримчан можуть залишити без власності У Криму наразі спустошені магазини, малий та середній бізнес на межі банкрутства, а у людей закінчуються гроші на їжу. На додачу, нещодавно кримчанам ще й виключали світло.

Крім того, у всіх містах півострова зустрічаються довжелезні черги біля банкоматів. Багато українських банків вже зачинено, а інші – готуються, йдеться в програмі “Гроші”.

Так, київський банкір, голова наглядової ради банку, Андрій Оністрат цілодобово на зв’язку із підлеглими з півострова – новини там невтішні.

Після заяви маріонеток Кремля про націоналізацію кримських філій українських банків він про всяк випадок вивіз на материк усі термінали та зайві кошти.

“Якщо завтра прийдуть озброєні люди і скажуть: де тут кеш? Іменем уряду Криму все націоналізується. Ну, що я їм скажу? Я ж не буду з ними битися?”, – говорить банкір.

Як і інші банкіри, він обіцяє, що не підведе своїх клієнтів-кримчан і за все розрахується, аби тільки їх не підставила самопроголошена влада.

“Доки не будуть забороняти, ми будемо працювати. Але коли почнуть забороняти – ми, звичайно, зібрали речі і поїхали”, – заявив Оністрат.

На рахунках в українських банках у мешканців півострова майже 20 мільярдів, кажуть експерти. І саме сьогодні самопроголошений прем’єр Сергій Аксьонов порадив кримчанам забути про гривні на депозитах. Мовляв, краще тепер розраховувати на компенсацію з Росії.

І це не перший удар по кишенях кримчан. Через блокування рахунків кримські пенсіонери не могли отримати більш ніж півмільярда гривень, які перерахували з Києва.

При цьому ще більш масштабну катастрофу очікують у перших числах квітня, коли через тих самих сепаратистів кримчанам не надійде чесно зароблена зарплатня.

Сьогодні жителі Криму почали залишати свої домівки і переїжджати.

“Ми просто залишили все і поїхали. Ми вирішили виїхати заради безпеки своєї сім’ї. Все роблять з автоматами, вони можуть увірватися в будинок, забрати, хто буде захищати?”, – говорить Олег Іваненко.

Його родина залишила у Євпаторії квартиру, в якій вони мешкали 17 років. Чи вдасться повернутися – кримчани не знають. Наразі тільки лінивий не каже в Криму: майно незгодних із новою владою будуть відбирати, аби розселити сотні козачків з Кубані, які допомогли Кремлю загарбати півострів. Водночас самим кримчанам, як пишуть активісти, видають російські паспорти із пропискою у Сибіру.

“БТІ захопили, вивели співробітників, я так розумію, деяку документацію вивезли, винесли, не знаю, що з нею зроблять, або скористаються нею проти кримчан, або спалять і запустять в їхні квартири і будинки інших людей”, – зазначила активістка Діана Горда.

Розкрадання документів – це перша ластівка в історії “великого дерибану” майна пересічних громадян півострова, вважає експерт. За його словами, тепер ніхто – ані звичайний селянин, ані власник курортної нерухомості – не може почуватися у безпеці.

“Люди, що мають право власності на об’єкти у Криму, позбавлені можливості будь-яким чином ними розпоряджатися”, – говорить адвокат Ростислав Кравець.

Вже зараз на півострові заблоковано усі реєстри прав власності. Отже, продати, купити або подарувати авто чи нерухомість законно неможливо. Все стрімко знецінюється – власники продають дешево майно, доки не відібрали. І цими проблемами обов’язково скористаються шахраї, прогнозує юрист.

Отже, замість обіцяного процвітання на кримчан очікує економічний крах. Не врятує навіть курортний сезон, якого просто не буде під дулами автоматів, пророкують експерти.

Раніше повідомлялося, що біженці нашвидкуруч тікають з окупованого Криму і не можуть зняти гроші із заблокованих карток.

ТСН

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пролистать наверх

Заказ обратного звонка