Банки стали частіше позиватися до неплатоспроможних позичальників — юрист

За останні кілька тижнів в Україні збільшилася кількість позовів до позичальників, які втратили можливість своєчасно погашати кредити – повідомив в ефірі програми «Фінансова Україна» юрист Ростислав Кравець. На його думку, фінустанови мають розробляти для таких клієнтів спеціальні програми із розстрочення виплат, адже в іншому випадку за наявної політичної та економічної кризи є ризик, що позиватися доведеться до переважної більшості позичальників.

«За моєю інформацією, останнім часом кількість позовів банків до позичальників, які втратили можливості вчасно сплачувати кредитні внески, збільшилась приблизно на 10%. Основна причина неплатоспроможності — різке збільшення курсу долару, тобто наявні валютні ризики. Люди, які зараз звертаються за юридичною допомогою, зокрема і до нашої компанії, опинилися в такій ситуації, що вартість предмета застави значно перевищує їхній залишок по кредиту. Однак цей залишок в нинішніх обставинах вони взагалі не можуть погасити, принаймні за тими графіками, які зараз існують. Зокрема це стосується і старих валютних кредитів, які вже по кілька разів було реструктуризовано», — сказав Кравець.

«Деякі банки оголосили, що протягом певного часу від позичальників, які не мають прострочок або з незначними прострочками, вони будуть приймати внески по кредитах за курсом 8-8,5 грн. за 1 долар. Я вважаю, що це дуже правильний підхід до клієнтів, бо вони зараз, дійсно, не можуть погашати кредит інакше. І тут йти до суду — останній крок. Я вважаю, фінансовим установам слід ухвалити зважені рішення за цими особами, зокрема про реструктуризацію їх заборгованостей тощо. Бо якщо вони цього не зроблять, то дуже скоро їхній портфель проблемних кредитів становитиме 100%», — вважає юрист.

Телеканал БТБ

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пролистать наверх

Заказ обратного звонка