Договірне право. Юридичний супровід на стадіях укладення та виконання договорів

Договірне право. Юридичний супровід на стадіях укладення та виконання договорів

При здійсненні господарської діяльності підприємства щодня стикаються з необхідністю документарного врегулювання відносин з контрагентами, починаючи з питань забезпечення необхідним для роботи обладнанням та сировиною і закінчуючи безпосередньою реалізацією товарів (робіт та послуг). Документальне оформлення більшості господарських операцій полягає в укладенні договорів та супутніх документів.

Договір в підприємницькій діяльності – це не просто формальність, а документ, яким врегульовано правовідносини двох сторін, та який є обов’язковим до виконання, а тому розробку (аналіз) договору слід довіряти юристам.

Підготовкою договору повинен займатись спеціаліст, який вірно визначить форму договору (проста письмова чи з нотаріальним посвідченням), перевірить повноваження осіб, які підписують договір, здійснить необхідні реєстраційні дії (у разі необхідності), чітко визначить умови договору (детально сформулює предмет договору, результат, який має отримати кожна сторона за наслідками його виконання, порядок та строки виконання умов договору, механізм захисту інтересів сторін) та ін.

Потрібно розуміти й те, що робота спеціаліста в сфері договірного права полягає не лише в підготовці договорів, актів, додаткових угод або перевірці вже існуючих документів, а й в перевірці контрагентів (їх засновників, керівників, інших пов’язаних осіб), яка включає в себе: виявлення судових справ у яких контрагент є відповідачем, відкритих виконавчих проваджень у яких контрагент є боржником, кримінальних проваджень щодо контрагента, наявності у нього заборгованості по сплаті податків та ін. Вказана інформація дасть можливість сформувати чітку позицію щодо надійності такого контрагента, допоможе при прийнятті рішення про співпрацю та при вирішенні умов взаємовідносин. Підготовка якісного договору та перевірка контрагента допоможе уникнути більшості ризиків підприємницької діяльності та створить міцну правову основу для захисту своїх прав та інтересів.

Так, Адвокатське об’єднання «Кравець і партнери» готове надати наступні послуги у цій сфері:
Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка