Банківське і фінансове право

Банківське і фінансове право

У період з 2014 року з ринку в Україні було виведено понад 180 банків, станом на початок 2020 року – 97 з них вже ліквідовані.

Звісно така ситуація на ринку банківських та фінансових послуг призвела до масштабних протиправних порушень прав вкладників та кредиторів банку щодо повернення своїх власних коштів.

В той же час, в тому числі, завдяки адвокатам Адвокатського об’єднання «Кравець і партнери» вдалося в судовому порядку по деяким банкам довести, що порушення прав вкладників та кредиторів відбулося з вини НБУ, який належним чином та вчасно не вжив адекватних заходів для захисту інтересі кредиторів. Також адвокатам Адвокатського об’єднання «Кравець і партнери» вдалося в судовому порядку стягнути кошти і з власників таких банків, які також несуть відповідальність в частині здійснення належного управління банком та вжиття заходів щодо стабілізація його діяльності. Не слід забувати й про те, що адвокати Адвокатського об’єднання «Кравець і партнери» неодноразово вирішували спори і з ФГВФО щодо включення осіб до списку вкладників, виплати гарантованих сум та оскарження протиправних діянь посадових осіб ФГВФО, які порушують права вкладників.

Окремою проблемною категорією є так звані «Кримські вкладники», які, на жаль, зазнають певної дискримінації лише на тій підставі, що свого часу вклали свої кошти в банки, що знаходились на території АР Крим, однак права таких осіб продовжують захищатися законодавством України, тому адвокатами Адвокатського об’єднання «Кравець і партнери» здійснюється успішний захист таких громадян як на етапі судового захисту, так і на етапі виконання рішення та фактичного повернення грошових коштів.

Слід зазначити, що адвокати Адвокатського об’єднання «Кравець і партнери» представляють інтереси не лише вкладників, а й боржників банку, бо, на жаль, банківські чи фінансові установи, бажаючи отримати більшого, допускають нехтування правами боржників, що надаються законом. Так, наприклад, найчастішими зловживаннями з боку банківських та фінансових установ є: встановлення непомірних відсотків, одночасне нарахування пені і штрафу, звернення з вимогами за межами строку позовної давності, звернення стягнення на предмет іпотеки у спосіб, що суперечить закону, стягнення коштів з поручителів, коли порука вважається припиненою тощо. Саме від таких зловживань адвокати Адвокатського об’єднання «Кравець і партнери» успішно захищають своїх клієнтів.

Ще одним ефективним способом захисту прав боржників банку є також досудове врегулювання спору, медіація та реструктуризація, які також використовуються адвокатами Адвокатського об’єднання «Кравець і партнери».

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка