Житлове право. Житлові спори.

Житлове право. Житлові спори.

Житлове право та житлові спори є однією з практик нашого Адвокатського об’єднання «Кравець і партнери».

Ринок нерухомості стрімко розвивається, сфера житлових відносин відповідно також зазнає змін і потребує модернізації, однак на даний час залишається чинним Житловий кодекс Українського РСР 1983 року, що звісно породжує деякі труднощі у його застосуванні до реалій сьогодення.

Найбільшою сферою житлових спорів є звісно спори, що виникають з речових прав на житло – право власності, право користування та право володіння.

Щодо спорів, які виникають з приводу купівлі-продажу житла Ви можете більш детальніше ознайомитися в розділі «Будівництво і нерухомість. Захист права власності».

Щодо спорів, які виникають з приводу права користування житлом, то звісно лідирують у цій сфері спори щодо оренди приміщення, і в більшості випадків результати вирішення суперечки залежить від якості договору оренду, тому в даному випадку наполегливо рекомендуємо не користуватися «шаблонними» та загальними договорами, оскільки вони не убезпечать Вас ні від раптового виселення, ні від невчасної оплати, ні від претензій щодо пошкодження майна тощо. Адвокати Адвокатського об’єднання «Кравець і партнери» розроблять для Вас індивідуальний договір, який максимально захистить Ваші права, а також у Ваші персональній ситуації допоможе визначити який договір краще укласти – оренди чи позички (позичка – безоплатне користування річчю, що має індивідуально виражені ознаки).

Супутніми спорами щодо житлових прав є спори щодо примусового вселення/виселення чи зняття з реєстрації місця проживання. В даному випадку слід пам’ятати, що подібні вимоги, за загальним правилом, є похідними, наприклад, питання виселення може бути пов’язане із спором про звернення стягнення на предмет іпотеки, а виселення з визнанням права власності на спадкове майно тощо, тому в даних спорах найбільш ефективним буде саме комплексний підхід до вирішення основної та похідної проблеми, в чому Вам завжди допоможуть співробітники Адвокатського об’єднання «Кравець і партнери».

Все частіше доводиться також зустрічатися і зі спорами власників квартир до ОСББ, а також із спорами щодо нарахування та сплати житлово-комунальних послуг. Так, спори з ОСББ є дуже індивідуальними, оскільки залежать від внутрішніх документів та рішень самого ОСББ, тому в даному випадку саме за допомогою адвокатів та адвокатських запитів Ви зможете отримати доступ до документів ОСББ для того, щоб визначити саме Ваш ефективний спосіб захисту порушених прав. Що з стосується спорів по сплаті та нарахуванні житлово-комунальних послуг, то тут можливі два види провадження – адміністративне (щодо оскарження тарифів в цілому) та цивільне/господарське (щодо сплати послуг конкретною особою), де знову ж таки підхід має бути індивідуальним як з точки зору фактичних обставин, так і з точки зору законодавства, яке підлягає застосуванню, однак в обох випадках Адвокатське об’єднання «Кравець і партнери» має успішних досвід та допоможе і Вам.

Що Вам пропонує наша компанія?

Наші досвідчені адвокати по житлових справах мають багату судову практику, яка дозволяє їм максимально ефективно вести представництво інтересів клієнтів в різних інстанціях і вирішувати найскладніші суперечки, серед яких:

Захищаючи клієнтів, наші адвокати з житлових питань доб'ються:
Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка