Банкрутство фізичних та юридичних осіб

Банкрутство фізичних та юридичних осіб

У сучасних кризових умовах стала актуальною можливість проведення процедури банкрутства для юридичних та фізичних осіб, а також з боку зацікавлених кредиторів ініціювання процедури банкрутства відносно боржника.

Процедура банкрутства може стати зручним механізмом, що дозволить Вам вирішити безліч питань.

Ініціатором процедури банкрутства юридичної особи може бути як сам боржник, так і кредитор. Все що вимагається, це звернутись до господарського суду за місцезнаходженням юридичної особи із відповідною заявою та додатками до неї.

Варто відзначити, Кодекс України з процедур банкрутства суттєво спростив вимоги для початку процедури банкрутства за зверненням кредитора.

Відтепер сума боргу боржника перед кредитором не має значення, так само як і наявність рішення суду про стягнення заборгованості, на підставі якого зініціюється виконавче провадження.

Отже, достатньо мати лише наявність непогашених, визнаних та неоспорюваних зобов’язань боржника перед кредитором.

До прийняття Кодексу України з процедур банкрутства можливість стати банкрутом мали лише юридичні особи та фізичні особи-підприємці, однак з 21 жовтня 2019 року відбулось впровадження процедури банкрутства фізичних осіб.

У цілому, процедура визнання банкрутом фізичної особи подібна до процедури банкрутства юридичної особи, але має ряд особливостей.

Так, тільки на етапі подання заяви до суду потрібно підготувати певний перелік додатків, серед яких: проект плану реструктуризації боргів, декларації боржника та членів його родини про майновий стан, що подається боржником за три роки, перелік решти документів визначено ст. 116 Кодексу та налічує як мінімум ще 14 позицій.

Незалежно від того з якого боку ви приймаєте участь у процедурі банкрутства або тільки прийняли рішення її розпочати, кваліфікована підтримка професіоналів буде надто важливою, адже процес вимагає спеціальних знань з питань банкрутства та їх тонкощів, а тому запорука успіху полягатиме у грамотному, професійному та надійному представництві власних інтересів.

Адвокатське об’єднання «Кравець і партнери» готове надати наступні послуги у цій сфері:

Адвокатське об’єднання «Кравець і партнери» завжди готове надати професійну підтримку клієнту та запропоновати Вам найбільш зручне і вигідне рішення з процедури банкрутства за рахунок кваліфікованого та досвідченого штату юристів та адвокатів, які володіють багаторічним стажем та практикою в сфері супроводу процедури банкрутства. 

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка