Спори з владою. Адміністративний процес

Спори з владою. Адміністративний процес

На жаль, все частіше прослідковується порушення прав особи суб’єктами владних повноважень, що проявляється як у формі вчинення протиправних дій, так і бездіяльності, де якраз особа і є слабкою та незахищеною стороною.

Хоч на даний час існує адміністративний процес, який мав би покладати обов’язок доказування правомірності поведінки саме на суб’єкта владних повноважень, однак даний принцип майже ніколи не спрацьовує і особа потрапляє в ситуацію, коли їй не лише необхідно заявити про порушення своїх прав, а й самотужки довести, що таке порушення відбулося виключно в результаті протиправної поведінки суб’єкта владних повноважень.

Складність цих процесів полягає в тому, що особа обмежена в своїх ресурсах, по-перше, через те, що більшість документів-доказів знаходяться у суб’єкта владних повноважень, по-друге, частина законодавства, яка регулює діяльність суб’єкта владних повноважень може містити інформацію з обмеженим доступом та відповідно не може бути надана особі у вільному доступі.

В даному випадку важливу роль відграє правильність та послідовність вчинення дій таких як: подання адвокатських запитів, подання до суду клопотань про витребування інформації чи документів, при цьому необхідно довести, чому така інформація чи документи не можуть бути надані самостійно, тому тут в нагоді стануть відповіді-відмови на адвокатський запит.

Найчастіше адміністративні процеси є виграшними в тому випадку, коли доведено порушення тої чи іншої адміністративної процедури, тому необхідно скрупульозно дослідити всі акти, які визначають порядок роботи суб’єкта владних повноважень до найменших дрібниць. Складність полягає у тому, що дані акти не пристосовані для широкого розуміння і досить часто містять професійні звороти та бланкетні норми, саме в цьому випадку необхідна допомога юриста, який вміло вміє визначати коло законодавства, яке підлягає застосуванню та перевірити практику його застосування національними судами.

Адвокатське об’єднання «Кравець і партнери» надасть Вам допомогу при будь-яких адміністративних спорах з суб’єктами владних повноважень будь-якого рівня, захищаючи Ваші права як власні.

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка