Міжнародний арбітраж

Міжнародний арбітраж

У нинішніх умовах міжнародної економіки та бізнесу основним способом вирішення зовнішньоекономічних спорів є міжнародний комерційний арбітраж. У більшості договорів з іноземними контрагентами, міститься арбітражне застереження, згідно якого, сторони передають спір на вирішення до міжнародного арбітражного суду. Саме тому все більше представників бізнесу стикаються з проблемою захисту своїх інтересів в таких судах.

На жаль, досить часто в нашій практиці ми стикаємося з ситуацією, коли, підписуючи зовнішньоекономічний контракт, мало хто з суб’єктів господарювання звертає увагу на арбітражне застереження і вибір арбітражу і, як наслідок, при виникненні спорів за договором стикаються з необхідністю вирішувати його в арбітражному суді, з процедурою та регламентом якого не знайомі.

Вирішення цієї проблеми багато в чому сприяла уніфікація арбітражного регулювання, здійснена на основі багатосторонніх міжнародних конвенцій та інших міжнародних документів з питань міжнародного комерційного арбітражу. Однак, навіть після проведення вищевказаної уніфікації, вплив національного законодавства на правове регулювання міжнародного арбітражу є визначальним.

Так, незважаючи на те, що Україна є учасником Нью-Йоркської конвенції ООН про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень від 10 червня 1958 року, а текст закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж» заснований на модельному законі ЮНСІТРАЛ «Про міжнародний комерційний арбітраж», ситуація з прийняттям і виконанням на території України рішень міжнародного комерційного арбітражну досить неоднозначна.

Так, Адвокатське об’єднання «Кравець і партнери» готове надати наступні послуги у цій сфері:
Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка