Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів продовжила розгляд скарг учасників акцій протесту на дії суддів

Під час засідання 24 жовтня 2014 року Комісією констатовано в діях двох суддів ознаки порушення присяги судді, ще стосовно двох суддів ухвалено рішення про передачу матеріалів до ВККСУ для розгляду питання про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності

24 жовтня 2014 року відбулося засідання Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (далі – Комісія, ТСК), створеної відповідно до Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» як посиленого тимчасового заходу для відновлення довіри до судової влади, законності і справедливості.

За результатами розгляду питань порядку денного Комісією ухвалено висновки про порушення присяги стосовно двох суддів, які приймали рішення щодо учасників масових акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року до 11 квітня 2014 року. Висновки Комісії будуть направлені до Вищої ради юстиції для прийняття рішення.

Так, за результатами розгляду заяви Войтка Я.О. від 17 липня 2014 року проведено перевірку та ухвалено висновок про порушення присяги суддею Дарницького районного суду міста Києва Сергієм Пойдою.

За словами доповідача по справі, члена ТСК, адвоката Петра Варишка, заявник поскаржився до Комісії на дії слідчого судді під час розгляду питання про обрання йому запобіжного заходу у виді тримання під вартою після його затримання 20 січня 2014 року працівниками міліції біля стадіону «Динамо» ім. Валерія Лобановського, що по вул. Грушевського в м. Києві. Під час розгляду результатів перевірки на засіданні був присутній представник судді – адвокат Сергій Демченко.

Комісією також констатовано ознаки порушення присяги судді у діях судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Миколи Решетніка за результатами розгляду заяви Костюченко Н.О. від 20 червня 2014 року та Погосяна В.Е. від 1 липня 2014 року, що стосувалися затримання та застосування запобіжного заходу у виді позбавлення волі щодо учасників масових акцій протесту в місті Дніпропетровськ 26 січня 2014 року.

Участь у розгляді справи взяв представник судді – адвокат представник судді – адвокат Сергій Лучко та заявник, адвокат Віталій Погосян. Доповідач по справі – заступник голови ТСК Маркіян Галабала.

За результатами розгляду ще двох перевірок Комісієюне встановлено фактів, що свідчать про порушення суддею присяги, а виявлено підстави для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Зокрема, таке рішення ухвалено за результатами розгляду матеріалів перевірки заяви Ткачука О.А. від 10 липня 2014 року щодо судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області Сергія Вознюка. Доповідач – суддя ВСУ у відставці Юрій Кармазін. Суддя Вознюк С.М. особисто взяв участь у засіданні ТСК та надав необхідні пояснення щодо обставин ухвалення ним постанови від 16 січня 2014 року, якою громадянина Ткачука О.В. за його відсутності визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення та позбавлено права керувати транспортними засобами строком на шість місяців.

Комісією також ухвалено рішення про ознаки дисциплінарного проступку у діях судді Шевченківського районного суду міста Києва Наталії Пономаренко за результатами розгляду заяви Остапенка А.Г. щодо справи про його притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху та позбавлення права керувати транспортними засобами. Розгляд питання відбувся за участю представника – адвоката Ростислава Кравця та заявника Андрія Остапенка. Доповідач – член ТСК Катерина Смирнова.

Розгляд заяв Середи М. Л., Горшколєпова Д.В., а також скарги голови адвокатського об’єднання «Право та закон» Пікулика А.Ф. та звернення заступника Генерального прокурора Бачуна О.В. про проведення перевірки судді окружного адміністративного суду міста Києва Олени Соколової було відкладено за клопотанням судді (доповідач – секретар ТСК, адвокат Марина Соловйова).

«Чотири питання порядку денного ми розглядали протягом чотирьох годин, Комісія ретельно розбиралася із кожним випадком. І навіть тоді, коли судові процеси проти майданівців, як ми сьогодні з’ясували, тривали не більше п’яти хвилин, іноді без участі сторін, ми присвятили достатньо часу розгляду кожного питання», – підсумував на брифінгу для ЗМІ за результатами засідання голова Комісії Володимир Мойсик.

В. Мойсик також відзначив, що ТСК не ухвалює остаточних рішень, висновки Комісії будуть ще раз перевірятися Вищою радою юстиції, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, а отже, судді отримають ще одну можливість для свого захисту. Рішення Комісії будуть оприлюднені на сайті Вищої ради юстиції.

Наразі до Комісії надійшло 1072 заяви від громадян, за якими призначено 87 перевірок дій суддів. Переважна більшість перевірок стосується порушення прав громадян на участь у масових акціях протесту в період з 21 листопада 2013 року до 11 квітня 2014 року.

Відділ взаємодії зі ЗМІ

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пролистать наверх

Заказ обратного звонка