Вибиваємо зарплатні борги. У Житомирі сьогодні знову мітингували. Працівникам електротранспорту заборгували 5 мільйонів гривень. Люди вийшли відстоювати свої права на мітинг під стіни облдержадміністрації. А ось юристи радять: в таких випадках краще йти одразу до прокуратури чи податкової.
Там роботодавця можуть покарати штрафом або навіть посадити у тюрму. Тож як отримати чесно зароблене – вже знає Олена Лоскун.
Тролейбуси не їдуть. Працівники депо на мітингу – прийшли до губернатора. Вимагають повернути заборговану зарплату. Це 5 мільйонів гривень. І це тоді, коли торік люди вже зупиняли весь рух електротранспорту міста.
“Ми не можемо получити зарплату. Невже не можна все зробити нормально по-человечески”.
Не на демонстрацію, а до прокуратури. Замість того, аби тримати плакати, юристи радять діяти більш рішуче. І звертатися до правоохоронців.
Після перевірок ті не тільки повернуть чесно зароблене, але й покарають нечистих на руку роботодавців. Можуть навіть за ґрати кинути. А скаржитися можна, якщо зарплату не дають понад місяць.
Ростислав Кравець, юрист : ” За це передбачено кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 500 до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян. І навіть передбачено позбавлення волі на строк до 2 років”.
Якщо такої помсти за життя із злиднями вам виявиться замало – нацькуйте на роботодавців ще й податкову. Митарі організують перевірку на фірмі чи виробництві. За несплату чесно заробленого, тобто і державних зборів – покарають гривнею. До речі, з початку 2013-го податківці вже вибили майже 150 мільйонів гривень.
Сергій Наумов, заступник директора департаменту ДПС України : ” Якщо з доходів у вигляді зарплати податок не був отриманий – і цей податок під час перевірки нараховується контролюючим органом, то застосовується штраф у розмірі 25%”.
А ось шукати правди у суді не радять. Процес може затягнутися на роки. Та й адвокатам доведеться віддати кругленьку суму. За одне відвідування процесу вони беруть від півтисячі гривень.
Елена Лоскун, Телеканал UBR