Житомирські транспортники страйкують. Їм заборгували понад 5 млн. грн

Вибиваємо зарплатні борги. У Житомирі сьогодні знову мітингували. Працівникам електротранспорту заборгували 5 мільйонів гривень. Люди вийшли відстоювати свої права на мітинг під стіни облдержадміністрації. А ось юристи радять: в таких випадках краще йти одразу до прокуратури чи податкової.

Там роботодавця можуть покарати штрафом або навіть посадити у тюрму. Тож як отримати чесно зароблене — вже знає Олена Лоскун.

Тролейбуси не їдуть. Працівники депо на мітингу — прийшли до губернатора. Вимагають повернути заборговану зарплату. Це 5 мільйонів гривень. І це тоді, коли торік люди вже зупиняли весь рух електротранспорту міста.

«Ми не можемо получити зарплату. Невже не можна все зробити нормально по-человечески».

Не на демонстрацію, а до прокуратури. Замість того, аби тримати плакати, юристи радять діяти більш рішуче. І звертатися до правоохоронців.

Після перевірок ті не тільки повернуть чесно зароблене, але й покарають нечистих на руку роботодавців. Можуть навіть за ґрати кинути. А скаржитися можна, якщо зарплату не дають понад місяць.

Ростислав Кравець, юрист : » За це передбачено кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 500 до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян. І навіть передбачено позбавлення волі на строк до  2 років».

Якщо такої помсти за  життя із злиднями вам виявиться замало — нацькуйте на роботодавців ще й податкову. Митарі організують перевірку на фірмі чи виробництві.  За несплату чесно заробленого, тобто і державних зборів — покарають гривнею. До речі, з початку 2013-го податківці вже вибили майже 150 мільйонів гривень.

Сергій Наумов, заступник директора департаменту ДПС  України : » Якщо з доходів у вигляді зарплати податок не був отриманий — і цей податок під час перевірки нараховується контролюючим органом, то застосовується штраф у розмірі 25%».

А ось шукати правди у суді не радять. Процес може затягнутися на роки. Та й адвокатам доведеться віддати кругленьку суму. За одне відвідування процесу вони беруть від півтисячі гривень.

Елена Лоскун, Телеканал UBR