“ВКонтакте” чекає на повернення серверів

Головне управління Міндоходів призначило експертизу, яку обіцяють провести якнайшвидше і тоді віддати обладнання.

Соціальній мережі “ВКонтакте” повернуть сервери незабаром. Головне управління Міндоходів призначило експертизу, її обіцяють провести якнайшвидше і тоді віддати обладнання.

Нагадаємо, напередодні працівники слідчого підрозділу Міндоходів вилучили сервери “ВКонтакте”, хоча на той момент не знали, що вони належать соціальній мережі.

Вилучати сервери, на яких, зокрема, був сайт соціальної мережі “ВКонтакте”, прийшло понад 10 осіб у цивільному. При собі вони мали відповідне рішення суду.

Із журналістами ТВі, які єдині опинилися на місці подій,  ділилися інформацію неохоче, пояснивши це таємницею слідства.

Згодом один із засновників “ВКонтакте” Павло Дуров повідомив, що сервери соцмережі вилучили працівники Міністерства доходів і зборів. Причому зробили вони це помилково, розслідуючи зовсім іншу справу.

“На київських серверах “ВКонтакте” зберігалися лише копії відео- й аудіоматеріалів, документів там не може бути навіть теоретично. Внаслідок вилучення відео- і аудіоконтент в українських користувачів завантажується повільніше, оскільки всі дані доправляються напряму з Петербурга. Сподіваюся, що наглядові органи України оперативно вирішать питання, пов’язане з цим зловживанням: потерпають мільйони українських користувачів. Зі свого боку, ми приступаємо до розширення нашого франкфуртського вузла”, – заявив гендиректор соцмережі “ВКонтакте” Павло Дуров.

У Міністертстві доходів і зборів виправдовуються: сервери було вилучено для слідчих дій у рамках розслідування ухилення від податків українською компанією. Мовляв, саме на цих комп’ютерах могла зберігатися цінна для слідства інформація. Жодних звинувачень “ВКонтакте” правоохоронці не висували.

“В ході проведення обшуку товариство добровільно видало 10 одиниць техніки із розміщеними на них серверами провайдера надання послуг доступу до мережі інтернет. Персональні данні на серверах, які вилучили, відсутні”, – заявив Микола Ковтуненко.

Юристи, які спеціалізуються на справах, пов’язаних з ІТ-технологіями, не бачать логіки в діях працівників Міндоходів. Адже якщо їм дійсно потрібна була певна інформація, не обов’язково вилучати сервери, на яких вона зберігається. Достатньо лише попросити провайдера надати необхідні дані.

“Це дуже дивно. Бо компанія “ВКонтакте” є дуже великою компанією. В будь-якому разі, ці сервери були орендовані лише ними, і будь-яких інших сайтів і інформації на тих серверах навіть теоретично не могло бути. Це пов’язано з непрофесійною діяльністю”, – переконаний адвокат Ростислав Кравець.   

Це вже не перший конфлікт Міндоходів з ІТ-компаніями. Кілька тижнів тому в рамках боротьби з незаконими фінансовими операціями були проведені обшуки в офісі WebMoney.

ТВі

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пролистать наверх

Заказ обратного звонка