Виключенні з військового обліку можуть виїхати за кордон дотримуючись певних умов

Виключенні з військового обліку можуть виїхати за кордон дотримуючись певних умов

Адвокат та голова профспілки “Українська незалежна фундація правників” Ростислав Кравець заявляє, що зняті з військового обліку військовозобов’язані українці можуть виїхати за кордон. Про це він сказав в ефірі каналу “Київ” й уточнив, які для цього потрібно мати із собою документи.

“Ви берете військовий квиток, висновок військово-лікарської комісії про те, що ви зняті з військового обліку у зв’язку з тим, що ви непридатні для військової служби, й спокійно їдете на кордон”, – розповів Кравець.

Також адвокат додав, що ще потрібно мати із собою закордонний паспорт.

“Навіть ось ці прикордонники, які не поважають Конституцію, права людини й закони України, вас пропустять”, – каже правник.

Раніше у Держприкордонслужбі пояснювали порядок перетину кордону знятими або виключеними з військового обліку українцями. Й, згідно з їхнім повідомленням, все не так просто:

правила виїзду за кордон
правила виїзду за кордон

Заборона виїзду за кордон

Після початку повномасштабного вторгнення РФ до України в нашій країні було запроваджено воєнний стан, під час якого лише деякі категорії військовозобов’язаних чоловіків можуть виїхати за кордон.

У Раді запропонували відкрити кордони для чоловіків, але за певних умов. Дати можливість виїжджати за кордон хочуть студентам, спортсменам та іншим громадянам, які не підлягають мобілізації. Але ці чоловіки повинні мати узгодження з військкоматами. Також вони мають повернутися до України чітко в термін, на який вони не підлягають мобілізації (або протягом 30 днів після виїзду за кордон).

УНІАН

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка