В Україні повністю відсутні банківська таємниця. Хто наразі має доступ до інформації.

В Україні повністю відсутні банківська таємниця. Хто наразі має доступ до інформації.

В Україні банки на запит податкової можуть передати інформацію про рахунки та перекази своїх клієнтів. Банківська таємниця також може бути розкрита на запит Мінфіну для верифікації одержувачів соцдопомоги.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Чинний закон дає розширені можливості податкової для того, щоб розкрити банківську таємницю. У 62-й статті закону “Про банки та банківську діяльність” говориться, що банківська таємниця може розкриватися на письмову вимогу податкової.

Також Мінфін, коли проводить верифікацію одержувачів будь-якої державної виплати (пенсії, допомоги, субсидії тощо), має право отримати доступ до банківської таємниці. Достатньо написати листа до податкової. Розкрити банківську таємницю можуть і нотаріуси, і виконавці судових рішень, і правоохоронці та ті, хто отримав рішення суду.

“Інформація про діяльність та фінансовий стан клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею”, – йдеться у законі.

Тобто закон гарантує збереження банківської таємниці, але органи влади, податкова можуть розкрити її за допомогою одного листа. “Банківської таємниці у нас фактично не існує. На запит податкова вже давно може отримати інформацію”, – упевнений адвокат, старший партнер АО “Кравець та партнери” Ростислав Кравець.

В одному з українських банків OBOZREVATEL розповіли: найбільше листів надходить від виконавців судових рішень, вимоги розкрити банківську таємницю від податкової надходять значно рідше. “Банк самостійно жодну інформацію нікому не передає. Це дуже чутлива тема, банк найбільше зацікавлений у банківській таємниці. Якщо надходить офіційний запит, будь-який банк виконає вимоги закону “Про банки та банківську діяльність” і, звичайно, інформацію надасть. Але це не відбувається автоматично”, – пояснюють у банку.

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка