Цей Гройсман – такий Гройсман

Уряд вiдрапортував про “досягнення”, яке реалiзоване ще два роки тому — до призначення Гройсмана.

На урядовому сайтi українцiв повiдомили: ухвалено постанову, яка спрощує Правила користування примiщеннями житлових будинкiв i гуртожиткiв. I тепер, мовляв, для їх перепланування або переобладнання не потрiбно отримувати дозвiльних документiв, пише газета “Експрес”.

Усе було б чудово, якби не одне “але” — це не новина. Такi дозволи не потрiбно отримувати останнi майже два роки!

За словами вiце-прем’єр-мiнiстра Геннадiя Зубка, постановою Кабмiну спрощено Правила користування примiщеннями житлових будинкiв i гуртожиткiв, бо вiдтепер власникам житла або наймачам гуртожиткiв, за погодженням iз власником, у разi виконання робiт iз переобладнання та перепланування (якi не передбачають втручання в несучi конструкцiї або iнженернi системи загального користування), не потрiбно отримувати дозвiльних документiв. Пiсля закiнчення цих робiт не потрiбне i введення об’єкта в експлуатацiю.

Усi газети й телевiзiйнi канали пiдхопили цю радiсну новину. Однак Закон України “Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо спрощення умов ведення бiзнесу (дерегуляцiя)” дiє вiд 12.02.2015, i в ньому вже зазначено, що виконання наймачем робiт iз переобладнання та перепланування житлового будинку i житлового примiщення, якi не передбачають втручання в несучi конструкцiї та/або iнженернi системи загального користування, не потребують отримання документiв, що дають право на їх виконання. Пiсля завершення зазначених робiт введення об’єкта в експлуатацiю не потрiбне.

В iншiй статтi закону — “Порядок проведення переобладнання i перепланування примiщень приватного житлового фонду” — написано, що виконання власниками робiт з переобладнання та перепланування житлового будинку i житлового примiщення приватного житлового фонду, якi не передбачають втручання в несучi конструкцiї та/або iнженернi системи загального користування, не потребує отримання документiв, що дають право на їх виконання. Пiсля завершення зазначених робiт введення об’єкта в експлуатацiю не потрiбне.

— Уряд просто прийняв нормативний акт на виконання вже схваленого ранiше закону, як цього вимагають перехiднi положення, — пiдтверджує адвокат Ростислав Кравець. — Тобто нiчого нового не було прийнято. Однак iз постанови зробили новину, щоби продемонструвати, що уряд нiбито працює.

Свiтлана ОЛIЙНИК, газета Експрес

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пролистать наверх

Заказ обратного звонка