Трохи про справу Князєва очами стороннього спостерігача і чому вона приречена на закриття

Трохи про справу Князєва очами стороннього спостерігача і чому вона приречена на закриття

Об’єктивно суспільство дуже сподівається на справедливе розслідування та правосуддя. Однак не для цього те НАБУ, САП і ВАкС створювали і головна причина, що створювали не ті. Це все одно, що автомобіль для американського ринку привезти на європейське СТО, ніби все те саме, але деталі у дюймах, а не сантиметрах і інструмент є, однак нічого не виходить.

От немає у них статті аналогічної ст. 370 ККУ – Провокація підкупу:

Провокація підкупу, тобто дії службової особи з підбурення особи на пропонування, обіцянку чи надання неправомірної вигоди або прийняття пропозиції, обіцянки чи одержання такої вигоди, щоб потім викрити того, хто пропонував, обіцяв, надав неправомірну вигоду або прийняв пропозицію, обіцянку чи одержав таку вигоду.

Всеволод Князєв
Всеволод Князєв, екг-голова Верховного суду (без України)

Ну а тепер по черзі. Князеву пред’явлена підозра у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 368 КК України:

Кримінальне правопорушення визнається вчиненим організованою групою, якщо в його готуванні або вчиненні брали участь декілька осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об’єднання для вчинення цього та іншого (інших) кримінальних правопорушень, об’єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.

Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища.

Відповідно до самих ухвал про обрання запобіжного заходу Князєв організував адвоката і нотаріуса (агент НАБУ), тобто трьох в групі вже немає. Є два і провокатор. Суддів ВС не беремо в розрахунок, бо підозр їм немає за майже місяць і ймовірно не буде вже ніколи. Слова Князєва, що він комусь і щось за щось давав, нічим не підтверджуються. Гроші кудись випарювались.

А тепер щодо одержання неправомірної вигоди. Декларування у нас поки скасовано, тому посли G7 і бісяться, так чим ця неправомірна вигода підтверджується? Може він хотів купити літак чи танк, чи автомобілі як Притула для ЗСУ, тим більше він там про якісь 2 млн грн перерахувань з зарплати згадував. Так хто встановив, що це вигода. Мало що хто теревенить телефоном. Тим більше впевнений, що з питанням контролю за злочином і встановленням спецобладнання для спостереження не все так просто.

Тепер щодо контролю за вчиненням злочину. Зверніть увагу, що кримінальне провадження 52023000000000202 було зареєстровано 01.05.2023, а вже 15.05.2023, тобто через 15 днів його взяли ніби на хабарі.

Відповідно до ст. 246 КПКУ негласні слідчі (розшукові) дії проводяться у випадках, якщо відомості про кримінальне правопорушення та особу, яка його вчинила, неможливо отримати в інший спосіб. Негласні слідчі (розшукові) дії, передбачені статтями 260, 261, 262, 263, 264 (в частині дій, що проводяться на підставі ухвали слідчого судді), 267, 269, 269-1, 270, 271, 272, 274 цього Кодексу, проводяться виключно у кримінальному провадженні щодо тяжких або особливо тяжких злочинів.

Тобто це кримінальне провадження повинно бути зареєстроване. Звичайно можна все проводити під ту саму справу Майдану від 2014 року під яку проводили прослушку ОАСК у 2019 році, але потім цю інформацію можна буде викинути з огляду на агента НАБУ (нотаріуса).

Знову ж таки, відповідно до ст. 271 КПКУ під час підготовки та проведення заходів з контролю за вчиненням злочину забороняється провокувати (підбурювати) особу на вчинення цього злочину з метою його подальшого викриття, допомагаючи особі вчинити злочин, який вона би не вчинила, якби слідчий цьому не сприяв, або з цією самою метою впливати на її поведінку насильством, погрозами, шантажем. Здобуті в такий спосіб речі і документи не можуть бути використані у кримінальному провадженні.

В принципі все. Не може бути глибоко впровадженого агента НАБУ, що бере активну участь у всіх схемах без провокації злочину. При цьому у самій ухвалі прямо зазначено:

ОСОБА_10 (той самий агент – нотаріус), діючи під прикриттям нотаріальної діяльності, повинен був:

підшукувати осіб, судові справи стосовно або в інтересах яких перебувають на розгляді у Верховному Суді, згодних надати неправомірну вигоду за ухвалення судового рішення з наперед визначеним результатом;

знайомити осіб, судові справи стосовно або в інтересах яких перебувають на розгляді у Верховному Суді, згодних надати неправомірну вигоду, з ОСОБА_9 (адвокат) для подальшого обговорення між ними умов передачі неправомірної вигоди для Голови та суддів Верховного Суду;

сприяти ОСОБА_9 (адвокат) в одержанні від осіб, судові справи стосовно або в інтересах яких перебувають на розгляді у Верховному Суді, неправомірну вигоду для Голови та суддів Верховного Суду;

сприяти ОСОБА_9 (адвокат) в утримуванні (переховуванні) протягом визначеного членами організованої групи строку неправомірну вигоду у таємному місці (сховищі) для зменшення ризиків викриття правоохоронними органами;

одержувати від ОСОБА_9 (адвокат) раніше надану особами, судові справи стосовно або в інтересах яких перебувають на розгляді у Верховному Суді, неправомірну вигоду та передавати її безпосередньо ОСОБА_5 (Князєв).

От ми і прийшли до того, що групи немає, гроші отримав для допомоги ЗСУ і надав суддям з цією ж метою (якщо це доведуть взагалі). А якщо НАБУ буде наполягати на зворотному, то тоді треба буде всю групу детективів, прокурорів та агента НАБУ притягати до відповідальності за провокацію.

Тепер всі зрозуміли, що буває, коли за справу беруться іноземці зі своїми правилами, які не враховують українське законодавство.

Тому, знімаємо рожеві окуляри і дивимось, як протягом декількох тижнів пан Князєв виходить на свободу, а справа закривається, може не зразу, але будь-яких перспектив окрім зібрання компромату у переляканого Князєва на суддів, депутатів, главу НБУ, Кабміну, професійних громадських активістів й т.і. не буде.

І останнє питання, яке з боку органів досудового розслідування залишається невирішеним — а хто ж буде заявником? Без заявника у справі про неправомірне збагачення (хабар) якось зовсім сумнівні перспективи. Тому не варто намагатись дюймовим інструментом лагодити метричні механізми. І інструмент зламається, і механізм не відремонтується.

Вірю у ЗСУ, незалежний суд України та перемогу💙💛

З телеграм-каналу адвоката Ростислава Кравця, АО Кравець і партнери

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка