Старший партнер Адвокатської компанії “Кравець і Партнери» прокоментував запропоновані зміни в законі «Про регулювання містобудівної діяльності»

Державні кошти підуть на реконструкцію приватних будинків.

Ремонт будинку за рахунок держави. Це передбачають зміни в законі «Про регулювання містобудівної діяльності», які щойно набули чинності.

Мешканці багатоквартирних будинків уже почали планувати, що можна відремонтувати за свій кошт, а що за державний.

Юристи скептично ставляться до таких законодавчих новацій. Адже в законі чітко не прописано, який саме будинок може претендувати на реконструкцію — соціальний чи прибутковий. Відтак приватний власник житла може його відреставрувати за державний кошт.

“Негативний варіант — це те, що встановили можливість реконструкції, точніше, вкладення бюджетних коштів у реконструкцію будівель, у разі якщо земельна ділянка, або її власність не визначена, або вона не належить до державної чи комунальної власності. Тобто, фактично державні гроші будуть вкладені в чиєсь приватне будівництво. І, на жаль, складається враження, що, найімовірніше, в цих цілях і будуть застосовані ці зміни до закону”, — сказав адвокат Ростислав Кравець.

Оновити фасад за рахунок держскарбниці можуть також готелі та хостели. Мають шанс відкусити шмат бюджетного пирога й ОСББ.

“І це буде ОСББ. А держава буде підтримувати ОСББ. І якщо буде прийняте рішення про реконструкцію цього будинку і там буде участь не тільки тих людей, які там живуть, тобто власників, але і держави, то це не тільки можливо, а й потрібно”, — сказав міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк.

Наразі лише в столиці капітального ремонту потребують близько 100 житлових будинків. Кожен другий у центрі міста знаходиться в аварійному стані.

Канал 24