Сільський голова не може особисто виписувати повістки – роз'яснення адвоката

Сільський голова не може особисто виписувати повістки – роз’яснення адвоката

Постанова Кабміну №352 не уповноважувала голів сільрад видавати повістки призовникам.

Про це повідомив “СТРАНА” адвокат Ростислав Кравець, коментуючи заяву міністра оборони Рустема Умерова про те, що сільський голова має право особисто формувати та підписувати повістки.

Виходячи з тексту постанови, керівники ТЦК зобов’язані проводити з сільськими, селищними та міськими головами, які ведуть облік призовників, заняття про порядок оповіщення призовників, прибуття їх на призовні ділянки та відправлення до військових частин. Таким чином, ні про яку виписку повісток сільськими головами не йдеться.

Також Кравець сказав, що питання, пов’язані із роботою ТЦК, перебувають у компетенції Генштабу, а не Міністерства оборони.

photo 2023 12 15 22 37 04

Нагадаємо, 30 грудня 2022 року Кабмін прийняв постанову про новий порядок військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Зокрема, звіряння даних на призовників може проводитись шляхом обходу дворів, який санкціонує місцева влада (мер, сільський чи селищний голова).

Раніше ми писали, що в новому законопроекті про мобілізацію буде прописано, що повістки можуть вручатися не лише представниками ТЦК, а й через органи місцевого самоврядування, місцеві органи виконавчої влади, щоб уточнити повноваження всіх органів публічної влади у питаннях мобілізації.

СТРАНА

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка