Що не так з розширенням повноважень військкоматів в Україні (відео) - коментар адвоката

Що не так з розширенням повноважень військкоматів в Україні (відео) – коментар адвоката

Адвокат Ростислав Кравець прокоментував розширення повноважень військкоматів в Україні. У своєму YouTube-каналі він нагадав, що у нашій країні відбувається мобілізація, під час якої подекуди військовозобов’язаних “скручують” та тягнуть до ТЦК.

Згідно з новими повноваженнями військкоматів, вони можуть вручати повістки будь-де військовозобов’язаним українцям, незалежно від їхнього місця проживання та перебування на військовому обліку.

“На сьогодні існує дуже велика кількість проблем, пов’язаних з тим, що особу можуть мобілізувати в одному місті, а особова справа перебуває в іншому місті. І зараз дуже багато питань виникне, коли особа проходитиме службу, отримає поранення, потрібні будуть виплати. І тут йому приходить повістка для уточнення даних чи для мобілізації, хоча він вже рік як служить. Таких випадків дуже багато”, – каже Кравець.

За словами адвоката, це ще більше призводить до безладу, тому що надалі можуть виникнути ситуації, коли у військових будуть 2-4 особові справи: за однією – він учасник УБД, за іншою – ухилянт, не з’являвся за повістками. А потім у родичів, наприклад, загиблого військового може виникати велика кількість запитань. “Я вважаю, що Кабмін має якнайшвидше це скасувати”, – каже правник.

Мобілізація в Україні та нові правила вручення повісток

7 лютого 2023 року Рада подовжила на 90 днів дія воєнного стану та мобілізації. Масова роздача повісток в Україні у громадських місцях триває.

7 квітня Кабмін ухвалив постанову, за якою військовозобов’язаним чоловікам в Україні тепер представники військкоматів можуть вручати повістки незалежно від місця їхньої реєстрації чи перебування на військовому обліку.

UNIAN

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка