Шахрайство з кредитами: як банки дурять клієнтів

В Україні позичальники менш захищені, ніж банки. Останні часто зловживають, не дотримуються законів. По кілька разів відсуджують у клієнтів виплати по одному і тому ж кредиту. Водночас робити це заборонив як Верховний суд, так і київський апеляційний, розповів Gazeta.ua адвокат Ростислав Кравець.

“Банки відчувають безкарність. Бажання зловживати зникне, якщо змусити їх заплатити 1% від вартості своїх активів. Виручені мільйони треба направити на компенсацію відсоткових ставок боржникам. Сьогодні у кращому разі Нацбанк може накласти штраф 1700 гривень на голову правління банку”, – каже адвокат.

За його словами, від цього страждає економіка країни. Позичальники йдуть “у тінь”, щоб не платити податків і не показувати майно, яке банки можуть неправомірно відібрати.

“Позичальники, права яких порушили, мають звертатися до суду. Щоправда спочатку варто спробувати вирішити питання у позасудовому порядку. У той же час відверто не раджу брати кредити. Якщо ж вирішили ризикувати, потрібно уважно ознайомитися з умовами договору. З’ясувати на яку суму нараховують відсотки, за що встановлені штрафні санкції. Бувають випадки, коли банк нараховує 3-5% на все тіло кредиту. Хоча погасити залишилося кілька гривень”, – наголошує експерт.

Кредитори навмисно ускладнюють договори. Навіть досвідчені юристи не завжди можуть розібратися з ними.

“Часто банки не знайомлять позичальників із умовами договору. Кажуть, що їх можна знайти на сайті банку. По-перше – це зробити дуже складно. По-друге – ніхто не гарантує, що вони будуть дійсні на момент звернення до суду. Крім того, кредитори зловживають прихованими відсотками, незрозумілими комісіями, непотрібними страховками”, – резюмує адвокат.

В Україні 52,8% кредитів – проблемні, свідчать дані Нацбанку. З них 83% видані державними банками.

Маргаріта ДИКАЛЮК, Gazeta.ua

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пролистать наверх

Заказ обратного звонка