СБУ має затримати мера Івано-Франківська без права застави через запровадження в школах міста уроків християнської освіти — адвокат

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків оголосив про впровадження в школах міста уроків християнської освіти.

За його словами, до викладання долучаться священики УГКЦ, ПЦУ та УПЦ ПЦУ — для цього школи та церкви підписали меморандум про співпрацю.

“Церква і школа підписали меморандум про співпрацю! Для нас дуже важливо будувати Україну на засадах духовності та християнських цінностей, зберегти свою традицію. Потрібно, щоб наші діти у цьому складному світі не почувалися самотніми та відчували міцну опору – опору віри.  І сьогодні наші церкви простягнули цю руку допомоги. Щоб у наших школах не просто була християнська етика, а щоб викладання цього предмету було справді якісним”, — заявив Марцінків.

Своєю чергою, адвокат Ростислав Кравець в коментарі “Рубриці” пояснив, що на дії Марцінківа має звернути увагу СБУ – оскільки вони є антиконституційними.

“За конституцією школа відділена від церкви. Церква не має права втручатись в питання освіти. Крім того, Україна є світською країною, в якій присутня велика кількість релігій. І дії мера Івано-Франківська підпадають під кримінальну відповідальність за розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Тому СБУ має всі підстави затримати його та обрати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою без будь-якої застави”, — наголосив Кравець.

Понад те, він підкреслює, що після вжиття необхідних заходів щодо Марцинківа СБУ має звернутись до адміністративного суду та скасувати незаконне рішення мера Івано-Франківська.

“Таким чином, якщо хтось виконуватиме це рішення, то підпадатиме під кримінальну відповідальність”, — зауважив адвокат.

Разом з тим він підкреслив необхідність швидкого реагування СБУ на дії Марцінківа: “Для того, аби відразу затримувати священиків, директорів шкіл та вчителів, які [незаконно] намагаються запроваджувати такі уроки”.

У 2018 році Руслан Марцінків відзначивсь тим, що заявив, що доручив освятити одну з локацій фестивалю Porto Franko після виступу гурту “Хамерман знищує віруси” – тоді йому не сподобавсь сценічний образ музик.

Як відомо, МОН не включив християнську етику ні до основних шкільних предметів, ні до факультативних.

Рубріка

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пролистать наверх

Заказ обратного звонка