росіяни отримують гідну відповідь від України цієї зими

росіяни отримують гідну відповідь від України цієї зими

Минулого тижня російські окупанти вперше за півроку здійснили масовану атаку з української енергетики. Згідно з повідомленням НЕК “Укренерго”, частково без світла залишилися Рівненська, Житомирська, Київська, Дніпропетровська, Харківська області. Роботи магістральних мереж було швидко відновлено, але історія отримала продовження вже на російській території, де енергетичний об’єкт у Курській області атакував невідомий безпілотник, залишивши кілька населених пунктів без світла. Які можливості для того, щоб відповідати росіянам є у нас уже зараз, читайте у матеріалі “Апострофа”.

У зимовий період поточного року Росія має намір зосередити свою увагу на атаках щодо енергетичної інфраструктури України. Така тактика, як і минулого року, націлена на дестабілізацію ситуації в країні, створення додаткових труднощів для українського населення та уряду у зимовий період.

Але ми відповідатимемо! “, – заявив міністр оборони України Рустем Умеров у коментарі для CNN.

За його словами, для успішної оборони та контратаки Україні потрібно більше сучасного озброєння.

Нам потрібно більше зброї, яка змінить гру“, – наголосив Умеров.

Міністр також висловив сподівання на швидке надходження багатоцільових винищувачів, які значно посилять оборонний потенціал ЗСУ та допоможуть досягти прогресу у відновленні контролю над окупованими територіями.

Нам потрібна ця зброя, щоб повернути території та мати перевагу на полі бою!“, – заявив Рустем Умеров.

Україна активно працює над розробкою великої програми, яка отримала назву “стримування та відплата”, щоб ефективно протистояти передбачуваній агресивній кампанії з боку РФ.

Як розповів в інтерв’ю виданню The Economist голова ГУР Кирило Буданов, Кремль планує напади на об’єкти енергетичної інфраструктури України восени та взимку.

Нехай почнуть. Вони теж отримають відповідь“, – пригрозив Буданов, наголошуючи на готовності України адекватно відреагувати на будь-які агресивні дії з боку противника.

Глава ГУР також зробив уточнення щодо посилення ударного потенціалу України, яке, на його думку, не призведе до ескалації конфлікту, оскільки українські Сили оборони суворо дотримуються встановлених правил ведення війни.

Поки що ніде не звучать прямі заяви, що Київ у разі масованих ударів по нашій інфраструктурі у відповідь почне “відключати” електрику вже на російській території.

“У Міноборони не говорять прямо, бо питання непросте з міжнародно-правового погляду. Одна справа бити по енергетичних об’єктах і генеруючих потужностях, які використовує окупаційна армія або російський ВПК, а інша – умовно, кажучи, “вимикати” електрику в населених пунктах, де взагалі немає військових об’єктів. Виходить, що свідомо створюються передумови для гуманітарної катастрофи. Ось, якщо, наприклад, знищується лінія постачання військового заводу і як “побічні наслідки” пропадає електрика в найближчому населеному пункті, то тут все законно. Завод виробляє ракети та іншу зброю, яка вбиває наших військових і, що важливо, цивільних мешканців. Відповідно, маємо законне право цю “лавочку” знеструмити та зупинити“, – каже “Апострофу” голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко.

Водночас відкритим залишається питання, які саме аргументи стримують Генштаб і ГУР від відкритих заяв щодо цього: правові чи військово-дипломатичні.

“Не думаю, що юридичні нюанси тут на першому місці. Наше керівництво не говорить прямо про удари у відповідь по російській енергетиці, тому що по-перше, ворог не повинен знати точно про наші плани. Нехай думають і бояться з якого боку “прилетить”. По-друге, не хочуть хвилювати західних партнерів, які дуже хворобливо ставляться до теми ударів по російській території. Особливо зараз, коли вдалося якось зрушити у потрібний для нас бік питання щодо ATACMS та підготовки пілотів на F-16″, – говорить”Апострофу” київський адвокат Ростислав Кравець.

Минулого тижня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про першу масовану атаку росіян на наші енергетичні об’єкти за останні півроку. Збіг чи ні, але практично відразу на російській території стався черговий “приліт”. Невідомий дрон атакував підстанцію в Курській області, внаслідок чого сім населених пунктів залишилися без електрики.

Неофіційна версія – операцію було сплановано та здійснено СБУ, яка раніше атакувала морськими дронами “Кримський міст”. Також стало відомо, що в Санкт-Петербурзі після “бавовни” стався масштабний блекаут, а без світла залишилися аеропорти та деякі райони “північної” столиці РФ.

“Як Україні відповідати на обстріли енергетичної інфраструктури? А немає сумнівів, що ворог відновить їх із настанням холодів. Говорити про це світу? Безперечно. Чи зупинить це Росію? Навряд чи. Тому СБУ вирішила розмовляти з росіянами “силою п@здюлей”. І продемонструвала, що удари по енергетичній інфраструктурі не залишаться без відповіді“, – каже політтехнолог Олексій Голобуцький.

Офіційно Україна не має відношення ні до цього ударів, ні до інших масових “прильотів” на російську територію, які останні тижні розбурхують інформаційний простір. Основна версія, що деякі “добрі люди” з-поміж супротивників режим Володимира Путіна вирішили провести “демілітаризацію” військових об’єктів на території РФ: командних пунктів, пунктів забезпечення, військових аеродромів, з яких злітають російські літаки.

“З огляду на те, що наші дрони долають до 750 км і як говорив секретар РНБО Данилов, у нас є можливості “діставати” і на 1500 км, то в умовах нестачі у росіян систем ППО, ми можемо активно “промацувати” їхні енергетичні об’єкти. Ми це можемо робити лише власними озброєннями. Враховуючи, що наш ВПК не такий розгалужений, як у росіян, доведеться робити це більш економно. Нас мають цікавити не лише об’єкти на території європейської частини РФ, а й цілі за Уралом, де росіяни сконцентрували важливі виробництва“, – каже “Апострофу” військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Владислав Селезньов.

Зважаючи на те, що наші енергетики, ремонтуючи мережі та підстанції після минулорічних ударів, вчили “військові нюанси”, то їхні російські колеги таким похвалитися не можуть. Загалом російська енергосистема має ті ж слабкі місця, що й українська минулого року. Найбільш зручними цілями є підстанції, трансформатори та високовольтні лінії.

“Російська енергосистема має запас міцності. Вони у разі ударів і відключень можуть перекидати потужності, але слабкі місця там є. Насамперед трансформаторні підстанції будь-якого типу, блокові трансформатори на ТЕС, а також високовольтні лінії, що йдуть від самої електростанції. Бити безпосередньо по генеруючим об’єктам не так продуктивно. Ми бачили, що один БПЛА може зробити з підстанцією у разі вдалого влучення, але такі удари по цивільній інфраструктурі можуть бути спірними з точки зору міжнародного гуманітарного права”, – каже “Апострофу” експерт з енергетичних питань Віктор Логацький.

На Заході побоюються “ескалації”, але питання в тому, що ескалювати вже практично нікуди, оскільки країна-терорист пустила в хід усі наявні конвенційні озброєння. Наступна “зупинка” – застосування ядерної зброї.

“Росіяни вперше за стільки часу вдарили по наших енергетичних об’єктах. У нас є всі законні підстави діяти дзеркально, “відключаючи” електрику в їхніх містах. Чому? Тому що в російській військовій доктрині чорним по білому написано, що удари по енергетичній інфраструктурі України ведуться з метою схилити Київ до “переговорів” – тобто до капітуляції. Нам просто не залишили вибору. І не потрібно слухати всі ці страшилки з приводу “ескалації у відповідь” з боку Москви. Вони і так вже пустили в хід все, що є, крім ядерної зброї“, – резюмував у розмові з “Апострофом” військовий аналітик Дмитро Снєгірьов.

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка