Питання спадкування – одне з найбільш запитуваних правничих консультацій, починаючи як з питання оформлення заповіту, так закінчуючи питаннями отримання спадщини, в тому числі, у випадках необхідності звернення до суду.
Спадкування можливе за заповітом або по закону, і кожен з видів спадкування має свої особливості.
При спадкуванні за заповітом необхідно врахувати, що заповіт може охоплювати не все майно, навіть при наявності заповіту можуть бути особи, які матимуть право на обов’язкову частку. З цими нюансами Вам допоможуть розібратися фахівці Адвокатського об’єднання «Кравець і партнери», які роз’яснять порядок та вимоги до складення заповіту, розкажуть про наслідки складення заповіту не на все спадкове майно, допоможуть з’ясувати чи є особи, що мають обов’язкову частку та як з цим бути.
При спадкуванні за законом необхідно правильно визначити чергу спадкування та наявність спадкоємців у кожній черзі, бо кожна наступна черга успадковує майно тільки в тому випадку, якщо попередня черга не скористалась своїм правом, при цьому не варто забувати про право спадкової трансмісії та право представлення. Знову ж таки у цих тонкощах спадкування все ж таки краще звернутися за отриманням правничої допомоги, оскільки ситуації можуть бути досить складними.
При обох видах спадкування необхідно пам’ятати і про правила оформлення спадщини, наприклад, що стосується строків та місця звернення для оформлення своїх прав, переліку документів та витрат на оформлення спадщини тощо.
Досить часто судові спори щодо спадкування пов’язані саме з тим, що спадкове законодавство є досить різноманітним і не завжди людина без правничої освіти враховує всі нюанси, що має наслідком судовий спір, однак Адвокатське об’єднання «Кравець і партнери» готове надати Вам свої послуги навіть у найскладніших судових спорах щодо спадкування, тому не втрачайте своїх прав.
Крім того, у спадщину може передаватися:
- нерухоме майно, що перебуває в іпотеці;
- корпоративні права;
- цінні папери
та інше майно, для оформлення спадкових прав, на яке необхідно грамотний юридичний супровід.
У цьому випадку бажано довіритися юристу, який захистить Ваші права і допоможе:
- в зборі документів, необхідних для подачі в державну нотаріальну контору разом із заявою про прийняття спадщини з дотриманням встановлених законодавством строків;
- в оформленні свідоцтва про право на спадщину;
- в реєстрації прав власності у разі спадкування нерухомого майна;
- в питаннях оподаткування спадкового майна та ін. питаннях.