Підконтрольне США НАБУ може поки не показувати конфіденційний меморандум з ФБР

Шостий апеляційний адмінсуд за скаргою НАБУ скасував рішення, яким відомство зобов’язували надати громадській організації копії Меморандумів про взаєморозуміння  з ФБР США.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 13 березня.

Із запитом на копії меморандумів у 2017 році звернулася  громадська організація «Правова держава», яку очолює адвокат Ростислав Кравець.

Листом аташе з правових питань ФБР Посольства США в Україні  від 28.02.2018 року Національне бюро поінформовано, що будь-які публічні  заяви щодо змісту меморандумів можуть здійснюватися лише за погодженням з обома  органами – НАБУ та ФБР.

НАБУ, посилаючись на конфіденційність, надало ГО копії з назвою документу, підписом уповноваженої особи НАБУ та датою підписання. А решта аркушів були пустими. Громадська організація поскаржилась на бездіяльність і 23 листопада 2018 позов було частково задоволено.

Суд першої інстанції зробив висновок, що є зобов’язання щодо нерозголошення конфіденційної інформації про існування Меморандуму, а не конфіденційності тексту, встановлено  обмеження у розголошенні інформації, отриманої в результаті обміну інформацією згідно з цим Меморандумом, але не встановлено жодного обмеження на розповсюдження тексту у випадку поширення інформації про існування. Тим більше, що НАБУ повідомило про підписання меморандумів в себе на сайті.

Однак апеляційний суд вважає, що НАБУ правильно надало відповідь на запит, оскільки саме зміст документа є конфіденційним, а судом першої інстанції порушено норми матеріального права, що призвело до помилкового вирішення справи. У підсумку рішення першої інстанції було скасовано і у позові про надання копій меморандумів повністю відмовлено.

При цьому апеляційний суд не врахував, що суб’єкт владних повноважень немає повноважень встановлювати конфіденційність документу.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пролистать наверх

Заказ обратного звонка