Очільник Нацполіції визначився, чи має вона право перевіряти COVID-сертифікати на вулиці

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі каналу ICTV заявив, що поліція будь-де може підійти і запитати про COVID-19.

Він пояснив, що підставою для перевірки сертифікату може стати підозра, що людина порушує режим самоізоляції. Віктор Ляшко сказав, що, оскільки ідеться не про поодинокі випадки, а про епідемію, то кожного вважають інфікованим.

«На вулиці ми сьогодні підозрюємо в епідемії кожного з нас», — заявив міністр.

Він сказав, що всіх тотально перевіряти неможливо, тому буде здійснено вибіркові перевірки.

Очільник Нацполіції Ігор Клименко також запевнив, що поліція може перевіряти наявність у громадян covid-сертифікату не тільки у транспорті чи всередині громадських закладів, а й просто на вулиці. Він послався на постанову Кабінету Міністрів №1236, яке дає право працівниками національної поліції перевіряти COVID-сертифікати у рамках контролю за дотриманням карантинного режиму. Також Ігор Клименко згадав про стаття 117 Конституції України, яка говорить про те, що рішення, розпорядження та постанова Кабінету Міністрів є обов’язковими для виконання.

«Є стаття 23 Закону України «Про національну поліцію», до якої дуже часто апелюють, але це кримінальна відповідальність може бути або адміністративна, якщо особа підробляє сертифікат або використовує, наприклад, сертифікат. І поліція зобов’язана профілактувати такі злочини, як адміністративні, так і кримінальні. Тому ось наші права, якими чітко користуємося і чітко виконуємо», — сказав Ігор Клименко.

Однак пізніше на брифінгу очільник Нацполіції сам спростував свої слова. Він зазначив, що йдеться про перевірку не COVID-сертифікатів, а документів, які засвідчують особу громадянина України.

«Наприклад, ми перевіряємо, чи контролюємо разом із місцевими органами влади, санітарними лікарями дотримання самоізоляції нашими громадянами. Якщо ми зустріли громадянина на вулиці, і він показує свій документ, через планшет поліцейський перевіряє, чи є цей громадянин, чи має він бути на самоізоляції за певною адресою, чи ні. У такому разі, якщо цей громадянин не повинен бути на самоізоляції, ми вибачаємося, дякуємо та відпускаємо. Тобто, жодних перевірок COVID-сертифікатів на вулиці, хочу офіційно сказати, ми не проводимо», — підкреслив Клименко.

У коментарі GreenPost юрист Ростивлав Кравець сказав, що це можна кваліфікувати як чергову профанацію Віктора Ляшка.

«Або ж це можуть бути перші наслідки вакцинації», — іронізує юрист.

Він говорить, що поліція справді може стежити за дотриманням вимог карантину — дізнатися прізвище особи і встановити, чи повинна ця особа самоізолюватися.

«Поліція правильно зазначає, що фактично вона не має право перевіряти ковідні сертифікати. Можливо, вони почитали ваші новини та подивилася мої відео і зрозуміли, що у законі «Про національну поліцію» справді немає таких повноважень», — жартує юрист.

GreenPost 

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пролистать наверх

Заказ обратного звонка