Керівництво НБУ ймовірно вирішило захопити термінальну мережу iBox. Що стоїть за сумнівною ліквідацією Айбокс Банка

Керівництво НБУ ймовірно вирішило захопити термінальну мережу iBox. Що стоїть за сумнівною ліквідацією Айбокс Банка

Ліквідація Айбокс Банку подібна до історії Ерде Банку, який з подачі Національного банку зазнав рейдерської атаки з метою захоплення інкасаторського бізнесу.

Історія з ліквідацією Айбокс Банку унікальна тим, що вона свідчить про повернення тієї ж практики, яка мала місце за колишнього керівника Національного банку України (НБУ) Валерії Гонтарєвої, коли в результаті банкопаду, часто з сумнівних приводів, було ліквідовано понад 100 банків. Таку думку висловив голова адвокатського об’єднання “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.

“Виходячи з того, що зараз війна, а стабільність фінансової системи в принципі є однією з основ незалежності держави, я можу сказати, що фактично такими діями продовжується дорога Гонтарєвої щодо знищення фінансової стабільності України”, – сказав юрист .

Він звертає увагу, що навіть у самому прес-релізі Національного банку сказано, що Айбокс Банк займає лише 0,1% ринку, тому ліквідація платоспроможного банку не була необхідною.

“Крім того, як показує практика, особливо при сьогоднішньому підході дій Національного банку, що склалася протягом кількох років, я не виключаю певних особистих мотивів щодо ліквідації цього банку та спроби заволодіти “одноіменною” фінансовою компанією, так її назвемо, у зв’язку з тим , що не домовилися про щось, як я можу припустити, чи просто вирішили під цим виглядом її собі забрати”, – припускає Ростислав Кравець.

За його словами, саме фінансова компанія, яка тримає тисячі терміналів самообслуговування – “айбокси”, є “ласим шматком”.

“Фінансова компанія, яка загалом давно себе зарекомендувала на ринку, виконує свої зобов’язання, має величезну мережу терміналів. І я підозрюю, що має велику можливість щодо інкасації коштів, тому що ми чудово розуміємо, що для того, щоб інкасувати таке велике кількість цих “айбоксів”-терміналів, ймовірно, довелося реєструвати і свою інкасаторську компанію, – вважає голова адвокатського об’єднання.

Він наводить як приклад історію з Ерде Банком, який зазнав рейдерської атаки у 2012 році “за Януковича” якраз за допомогою Національного банку та Фонду гарантування вкладів саме з метою захоплення інкасаторського бізнесу банку. І не виключає, що подібні мотиви рухали і тими, хто стояв за ліквідацією Айбокс Банку.

“Тут я не виключаю, що в принципі основною метою всієї цієї історії були особисті інтереси тих, хто стоять за ухваленням рішення ліквідації банку. Об’єктивно скажемо, скарг на нього не було, а ті аргументи щодо порушень фінмоніторингу, на мою думку, свідчать, що “Будь-який банк можна в цьому звинуватити. У Ощадбанку можна знайти десятки операцій, Приватбанк, Укргазбанк “відмивали” гроші”, – зазначив Ростислав Кравець.

Нагадаємо, ліквідація Айбокс Банку супроводжувалася “масками-шоу”, коли у київському офісі та вдома у співробітників банку провели обшуки співробітники СБУ та БЕБ.

UBR

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка