Голова Касаційного господарського суду у складі Верховного суду - Лариса Рогач, обіймає посаду незаконно

Голова Касаційного господарського суду у складі Верховного суду – Лариса Рогач, обіймає посаду незаконно

Голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Лариса Рогач обіймає посаду незаконно. Про це на своїй сторінці у ФБ заявив адвокат Ростислав Кравець.

Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на Українські новини.

“Вона була суддею Великої палати та брала участь у дуже великій кількості, як на мене, сумнівних рішень та змін правової позиції. Зараз. всупереч п.7 ст.45 ЗУ пССС, як у свій час і Князєв, вона обіймає посаду голови КГС-ВС. Остання обставина навіть більше говорить не про неї, а про професійний рівень суддів КГС-ВС, які її обрали з порушенням прямих вимог Закону”, – зазначив він.

Нагадаємо, найбільше суддя Рогач запам’яталась рішеннями на користь інтересів Ігоря Коломойського. Саме під її головуванням МАУ відсудили у 2018 році 147 млн грн аеропортових зборів у Украероруху. Таким чином, фактично було скасовано обов’язок щодо утримання та подальшого перерахування до спеціального фонду збору за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України. При цьому, позов підтримано лише з боку ПрАТ “МАУ”, а відповідач та інші треті особи заперечували проти задоволення позову.

У 2015 році прокуратура міста Борислава в інтересах держави подавала позов до ПАТ “Укрнафта” (входила до групи “Приват”) про внесення змін до договору оренди землі, який було задоволено рішенням Господарського суду Львівської області та постановою Львівського апеляційного господарського суду. Проте постановою Вищого господарського суду України (головуючий суддя Рогач Л.І.) підтримані інтереси групи “Приват” і скасовано попередні рішення в частині задоволення позовних вимог. Того ж року Тростянецька міська рада намагалась через суд стягнути борг по орендній платі за землю з ПАТ “Сумиобленерго” (входить до групи “Приват”) і навіть отримали позитивне рішення у першій інстанції. Проте те сама Лариса Рогач у касації підтримала рішення апеляції про відмову у задоволенні позову. Проте, коли позивачем були структури Коломойського, рішення були протилежними. Так, у тому ж 2015 за позовом ПАТ “Нікопольський завод феросплавів” (входить до групи “Приват”) до відповідача ПП “Світло-Енерго” про стягнення грошових коштів за договором поставки. При цьому, відповідач заперечував щодо факту поставки. Гроші за неіснуючу поставку з компанії стягнули, а рішення на користь групи “!Приват” було підтримано на їх етапах, в тому числі і в касації, де знову ж таки головувала пані Рогач.

У 2016 році вона не задовольнила позов КП по ремонту і утриманню мостів і шляхів Києва “Київавтошляхміст” до відповідача ТОВ Телесистеми України”, що входить до групи “Приват” про визнання договору недійсним. Того ж року вона була головуючою по касаційній скарзі за позовом ФОП до відповідачів ПАТ “Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат” (входить до групи “Приват”) та Томаківської районної ради про визнання права постійного користування земельною ділянкою, площею 990,89 кв.м, на території “Промзона” Томаківського району Дніпропетровської області. Рішення – на користь групи “Приват”. Також у 2016 році за головування Рогач було скасоване рішення Господарського суду Чернігівської області, який задовольнив позов ТОВ “Вєк Технолоджі” до ПАТ “Чернігівобленерго” (входить до групи “Приват”).

Головним “комунікатором” Коломойського із судовою гілкою ЗМІ називають адвоката Віктора Барсука. За твердженням Слідство.Інфо , яке посилається на розслідування “Української правди”, Віктор Барсук працював в офісі Ігоря Коломойського.

Нагадаємо, 19 грудня 2022 року зборами суддів Лариса Рогач було обрано головою касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. З 42 суддів за неї віддали голоси 22. З листопада 2017 року була обрана до Великої Палати ВСУ, а 10 грудня 2021 року стала її секретарем.

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка