Чи є у букмекера Parimatch шанси на відновлення діяльності в Україні?

Чи є у букмекера Parimatch шанси на відновлення діяльності в Україні?

1100 співробітників без роботи через мінус дві компанії холдингу і близько 250 мільйонів гривень, які «зависли» на рахунках гравців. Через місяць цілком реально оцінити масштаби вирви після рознесення найкрупнішого оператора грального бізнесу.

Податківцям, судячи з усього, добре і без Parimatch. Бо податки від інших учасників ринку надходять регулярно – за місяць вже більше, ніж за минулий рік. 

Але на сайті Президента таки з’явилась електронна петиція, під якою підписались вже більше 13 000 людей. За те, аби санкції з Parimatch зняли.

Чи вистачить аргументів для індульгенції? Та скільки грошей у повернення себе на ринок щодня вкладає компанія – розкаже Gaming Capital.

ВІДЧАЙДУШНИЙ ПІАР

Cпонсорські контракти на спортивних заходах, колаби з державними програмами (розробка додатків, співпраця з МОН) і безкінечна реклама у інтернет-просторі. Parimatch “купували” дружбу зі спортсменами і акторами, аби ті заохочували до гри. І масштаби грошових вкладень нині заблокованої компанії не брались оцінити навіть експертні експерти. Все тому, що Parimatch були усюди близько 15 років поспіль.

Не прининяла компанія діяльність після заборони грального бізнесу 2009-го року. Була на ринку після легалізації грального бізнесу. І не припиняла і після повномасштабного вторгнення росії.

Про те, що букмекер завжди знаходив лазівки, як працювати на кількох доменах, давати гравцям можливість виводити кошти різними способами чи навіть переводити депозити з одного на інший домен пишуть у коментарях під постами на сторінці Parimatch самі гравці. Тим часом у компанії тягнуть свою пісню. Остання публікація у Facebook була зі зверненням: проголосувати петицію до Президента проти санкцій. Мовляв, тільки так вдасться повернути «заморожені» 250 мільйонів з депозитів користувачам.

РЯТІВНА ПЕТИЦІЯ

Схоже, тема з петицією і дійсно рятівна соломинка для майже затонулого корабля Parimatch. За останні два тижні від кількох гравців до редакції Gaming Capital надійшли повідомлення зі скріншотами. На сайтах з гральною чи спортивною тематикою користувачам «випадає» банерна реклама з логотипом Parimatch і прямим посиланням на сторінку з голосуванням за петицію проти санкцій.

Чи можливо не перейти і не прочитати тексту петиції після такої нав’язливої реклами? Ми – не змогли і, до речі, саме у цьому тексті не знайшли жодного слова про переживання щодо депозитів гравців, які так і «зависли» десь у повітрі. Зміст петиції стосується виключно порятунку Parimatch, як компанії.

«Такий вид реклами – банерна реклама. Важко вирахувати приблизний об’єм витрат на таку кампанію, адже невідомо на скількох конкретно сайтах вони розміщуються і як часто. Однак, ця реклама відносно дешева. Думаю, тут не йдеться про якісь сотні тисяч доларів», – пояснює експерт з розміщення реклами у пошукових системах Віталій Харечко.

Втім навіть якщо припустити, що вся кількість голосів – від людей, які прийшли по цій рекламі, а вартість кліку – 20$ (достатньо висока), то і це для Parimatch (260 тисяч доларів) – не гроші. Особливо, якщо врахувати, що за два роки роботи тільки в білу вони сплатили близько 850 млн грн податків…

ЧИ ВАРТА ШКУРКА ВИЧИНКИ?

За 69 днів у Parimatch є всі шанси дібрати ще 12000 підписів, аби показати Президентові, скільки у компанії вірних прихильників і як саме її бракує українському ринку гемблінгу. У разі, якщо викладені у електронній петиції пропозиції доцільні – Президент може їх реалізувати.

Правозахисник Олександр Шадрін хоч і не вважає такі заходи компанії ефективними методами правового захисту, але і таку можливість, на його думку, не варто ігнорувати.

«Звісно, це може допомогти. Якщо Президент  застосував санкції (тобто ввів в дію рішення колективного органу – РНБО), він же може й доручити цьому ж органу опрацювати нову інформацію за результатами розгляду петиції. Зокрема й прийняти рішення про скасування санкцій», – каже Олександр Шадрін.

Проти шансів на це небагато, каже правозахисник Ростислав Кравець. Повернутися на ринок грального бізнесу, не зважаючи на будь-які інструменти правового впливу Паріматч навряд чи зможе. Причина в тому, на думку правозахисника, що санкції проти Паріматч – це виважене політичне рішення.

Ексклюзивно для Gaming Capital

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка