Апеляційний суд Херсонської області залишив депутата “Євпаторійської міської ради” під вартою

26 квітня, в Апеляційному суді Херсонської області відбулося слухання апеляції захисників депутата «Євпаторійської міської ради» Сергія Осьмініна на рішення Херсонського міського суду про тримання Осьмініна під вартою до 1 червня 2018 року. Сергія Осьмініна підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 110 ККУ).

До залу суду Сергій Осьмінін не з’явився, залишившись у слідчому ізоляторі. Його інтереси представляли два адвокати: Павло Черненко, який захищав Осьмініна під час обрання йому запобіжного заходу, та новий учасник процесу Ростислав Кравець. Вони пояснили відсутність свого клієнта бюрократичними перепонами доставки з ізолятора та неодноразовим перенесенням засідання.

20180426 dsc 3517

Черненко і Кравець просили скасувати рішення суду першої інстанції, адже, на їхню думку, підозра, вручена Осьмініну, не обґрунтована, не доведена, а ризики перешкоджання Осьмініна слідству – відсутні. На відміну від позиції в суді першої інстанції, Павло Черненко формально визнав, що Сергій Осьмінін є депутатом «Євпаторійської міської ради», однак адвокат доводив, що підзахисний не є представником влади, а є представником органу місцевого самоврядування. Адвокат зазначає, що в статусі депутата Осьмінін не міг вчинити дії, які йому інкримінують, адже його повноваження передбачають вирішення локальних господарчих питань. Також захисники говорили про відсутність належних доказів і нечіткі свідчення свідків у справі.

20180426 dsc 3516

Адвокат Кравець кілька разів намагався проводити паралелі то зі «справами Майдану», то натякав на те, що судити треба працівників СБУ, які стали працівниками спецслужб РФ у Криму. Вони, а не Осьмінін, за словами Кравця, мають бути на лаві підсудних, бо є представниками органів влади.

Прокурор Олександр Жакомін просив відмовити в задоволенні апеляційної скарги адвокатів Осьмініна і залишити його під вартою. Прокурор зазначив, що існують ризики переховування Осьмініна від органів слідства, в тому числі на території окупованого Росією Криму, де можуть бути знищені докази у вчиненні інкримінованого йому злочину.

20180426 dsc 3521

Порадившись, колегія суддів на чолі з Ігорем Красновським дійшла висновку, що причетність Осьмініна до вчинення злочину, у якому його підозрюють, вірогідна і достатньо обґрунтована стороною обвинувачення, а отже,  слідчий суддя Херсонського міського суду Дмитро Гонтар ухвалив правомірне рішення про застосування до Осьмініна запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 1 червня 2018 року. 

20180426 dsc 3598

Як писав «День», Сергій Осьмінін, екс-депутат міської ради Євпаторії від Партії регіонів, директор ТОВ «Машсервіс» був затриманий співробітниками управління СБУ в АР Крим в ніч на 3 квітня на адмінмежі з окупованим Росією Кримом на КПВВ «Чаплинка». Українські спецслужби встановили, що Осьмінін у березні 2014 року брав участь у протиправній діяльності так званої самооборони Криму.

За інформацією спецслужби, у вересні 2014 року фігурант справи був обраний депутатом від політичної партії «Единая Россия» до так званої Євпаторійської міської ради, створеної окупаційною владою. Таким чином, вважають в СБУ, Осьмінін сприяв створенню і легітимізації незаконних органів влади РФ на території Криму.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото автора

Джерело: День

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пролистать наверх

Заказ обратного звонка