Відправлені поштою повістки визнаватимуться врученими з 16 липня

Відправлені поштою повістки визнаватимуться врученими з 16 липня

В Україні повістки для військовозобов’язаних чоловіків, відправлені поштою, тепер вважатимуться належно врученими в певних випадках, навіть якщо людина фізично її не отримала.

Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів №560 про Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації й на особливий період, пояснює адвокат Ростислав Кравець.

Повістки в Україні почнуть розсилати поштою

Згідно з новою постановою Кабміну, повістки почнуть надсилати через 60 днів після підписання президентом оновленого закону про мобілізацію в Україні, тобто з 16 липня.

Протягом цих 60 днів резервісти та військовозобов’язані зобов’язані уточнити військово-облікові дані через ЦНАП, електронний кабінет або ТЦК за місцем своєї реєстрації або місцеперебування.

Повістки чоловікам про виклик до ТЦК з повідомленням про вручення на адресу місця проживання можуть надіслати після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення військово-облікових даних.

Якщо ж резервіст або військовозобов’язаний не уточнить адресу проживання, тоді повістку йому надішлють на адресу зареєстрованого або задекларованого місця проживання.

Як заявив спікер Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі національного телемарафону Єдині новини, повістка буде надсилатись рекомендованим листом.

– Поштою, рекомендованим листом, дійсно будуть надсилати повістки після 16 липня. Наразі повістка вважається врученою, якщо людина підписалася особисто – тоді так, — пояснив він.

Проте після 16 липня алгоритм вручення повісток зміниться.

– Приходить рекомендований лист, людина або під підпис отримує, або відмовляється, знову ж таки, під підпис. Або лист повертається – і тоді знову ж таки вважається, що його було доставлено… Якщо людини не було фізично на місці, а лист повертається, то тоді запускається механізм адміністративного правопорушення, — пояснив речник Міноборони.

Коли повістка вважатиметься належно врученою

Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) ТЦК у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку вважатиметься:

  1. день проставлення в поштовому повідомленні позначки про відмову отримати поштове відправлення;
  2. день проставлення позначки про відсутність особи за адресою місця проживання, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення військово-облікових даних;
  3. день проставлення в поштовому повідомленні позначки про відмову одержати поштове відправлення;
  4. день проставлення позначки про відсутність громадянина за адресою задекларованого чи зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншу адресу місця проживання.

Повістка про виклик до ТЦК надсилається не пізніше, аніж протягом наступного дня після підпису повістки відповідним керівником.

Водночас день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше 14-го дня від надсилання повістки поштою рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Відмова від отримання повістки

У постанові Кабміну йдеться, що за відмови представником чи уповноваженим вручати повістки, складається акт відмови. Його підписують щонайменше два члени групи оповіщення, а потім оголошують громадянину.

Акт відмови від отримання повістки подають керівнику районного (міського) ТЦК і СП, а також реєструють там, щоб притягнути людину до адміністративної відповідальності.

У разі відмови від отримання повістки поліцейський, який входить складу групи оповіщення, має право провести адміністративне затримання та доправити громадянина до ТЦК на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Джерело: fakty.com.ua

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка