САП пом’якшила заяву щодо суддів та адвокатів, НАБУ продовжує публічну критику

САП пом’якшила заяву щодо суддів та адвокатів, НАБУ продовжує публічну критику

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно організованої групи на Одещині, що працювала всередині судової системи та допомагала військовозобов’язаним чоловікам незаконно виїжджати за кордон та отримувати відстрочку від мобілізації. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Відкрито матеріали справи стороні захисту для ознайомлення. 

Як уже повідомлялось, схема полягала в масовому постановленні судових рішень про начебто самостійне виховання дитини батьком за надуманими обставинами. Це дозволяло чоловікам уникати мобілізації та залишати країну під приводом догляду за дитиною. За 3500 доларів США без участі сторін в одному судовому засіданні ухвалювали рішення, яке давало право виїзду за кордон. Загалом слідством встановлено 1040 таких рішень.

Для конспірації зловмисники створили бек-офіс суду в адвокатському бюро та навіть рекламували свої послуги в соцмережах.

На сьогодні у справі 5 підозрюваних, а саме 3 учасники організованої злочинної групи та 2 особи, пов’язані з її діяльністю. Мова йде про голову суду (організатор), суддю, адвоката (співорганізатор) та двох помічників суддів.

Їхні дії кваліфіковані за такими статтями КК України:

• 368 – отримання неправомірної вигоди;
• 369 – надання неправомірної вигоди;
• 332 – організація незаконного перетину кордону;
• 114-1 – перешкоджання законній діяльності ЗСУ;
• 376-1 – незаконне втручання в роботу автоматизованих систем правосуддя.

Ще 6 осіб пішли на угоду зі слідством. Їх показання будуть використані для доведення вини решти учасників групи, зокрема її організаторів.

Однак, у комунікаційних каналах Національного антикорупційного бюро України аналогічна інформація по цій же справі виходить вже за іншим заголовком – «Тато на час війни»: завершено слідство у справі суддівсько-адвокатської мафії.

Нагадаємо, що Національна асоціація адвокатів України заявляла, що такі публічні узагальнення щодо вини особи, які містить публікація Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, порушують презумпцію невинуватості, свідчать про неналежне виконання обовʼязків керівником, порочать звання прокурора, а також є підставою для дисциплінарної відповідальності.

Відповідну скаргу до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів подав адвокат Ростислав Кравець. У скарзі зазначається що зміст публікації підриває престиж адвокатури та адвокатської діяльності в цілому в країні, що призводить до втрати поваги та довіри до даного інституту. Разом з цим, САП даними висловлюваннями вчиняє дії, що фактично полягають у дискредитації судової гілки влади.

Відповідно до Положення про САП, її керівник здійснює загальне керівництво діяльністю САП, визначає основні напрями діяльності її структурних підрозділів, організовує, спрямовує і контролює роботу підпорядкованих працівників. При цьому працівники САП несуть відповідальність за порушення Присяги прокурора, Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, службової та трудової дисципліни.

Оскільки на теперішній час Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру очолює Олександр Клименко, скаржник убачає, що саме він відповідає за недопустиму поведінку органу. Зокрема йдеться про порушення вимог, передбачених ст. 19 Закону «Про прокуратуру», ст. 11, 16, 21 Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів, що проявилася у допущенні непрофесійної поведінки, яка дискредитує САП як орган прокуратури в очах громадян, а допущенні дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури.

З огляду за наведене, адвокат просив КДКП притягнути О.Клименка до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення.

Джерело: advokatpost.com

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка