Мін’юст подав позов про конфіскацію активів російського олігарха Фрідмана, але не вказав там частки у Київстарі та сервісу Helsi, з політичних міркувань або ж через низьку компетенцією.
Про це в коментарі заявив адвокат Ростислав Кравець.
«Дуже дивно, чому в Мін’юсті обрали саме ці активи Фрідмана і чому не обрали всі активи, підстав може бути декілька. По-перше, це може бути політичне рішення, а по-друге, це може бути пов’язано з дуже низькою компетенцією Мін’юсту. Адже вже були випадку, коли представники Мін’юсту зверталися до суду, щодо конфіскації активів просто забували у прохальній частини вказати, що вони хочуть зробити стягнення на певне майно», — каже Р. Кравець.
Своєю чергою, правозахисник Дмитро Павліченко вважає, що питання про націоналізацію активів треба підіймати не тільки щодо Фрідмана. Адже це стосується всіх олігархів. Зокрема, в обленерго чомусь досі знаходяться російські олігархи. А всі активи, які належать олігархам, мають повернутися до держави”, — каже Д. Павлюченко.
На його думку, треба зробити перерозподіл активів на користь територіальних громад.
«Замість цього кошти просто хочуть привласнити, як це було з Приватбанком. Те саме зараз відбувається з активами Фрідмана. Їх не хочуть націоналізувати навмисно. Така ж сама ситуація з Фірташем та Коломойським чи Ахметовим. Нам обіцяли боротися з олігархатом, але цього і досі не відбувається. А Київстар — дуже ласий шматочок. Крім того, хто контролює Київстар, володіє персональними даними українців. Тільки вдумайтеся, наскільки це небезпечно під час війни», — резюмує правозахисник.
Нагадаємо, що Мін’юст подав позов про конфіскацію активів російського олігарха Фрідмана та його партнерів Таким чином, хронологія саги з конфіскацією активів росолігарха виглядає так: Жовтень 2022 року: Україна наклала санкції на російського олігарха Фрідмана.
Травень 2023 року: ЦПК та Автомайдан звернулись до Мін’юсту щодо конфіскації активів Фрідмана.
Жовтень 2023 року: Фрідман повернувся з Великої Британії в рф
Грудень 2023 року: СБУ оголошує Фрідмана в розшук
Квітень 2024 року: Суд ЄС знімає старі санкції з Фрідмана
Вересень 2024 року: Мін’юст подав позов про конфіскацію активів Фрідмана! Але не всіх.
Бо у списку від Мін’юста не бачимо частки у Київстарі та сервісу Helsi, які у своїй структурі вказували люксембурзькі компанії Фрідмана.
Тут цікаво буде почути аргументи Мін’юста.
Ще півтора року тому ЦПК та Автомайдан у спільному зверненні описали, як Фрідман пов’язаний із активами, які варто давно конфіскувати.
Джерело: i-ua.tv