У нинішніх умовах міжнародної економіки та бізнесу основним способом вирішення зовнішньоекономічних спорів є міжнародний комерційний арбітраж. У більшості договорів з іноземними контрагентами, міститься арбітражне застереження, згідно якого, сторони передають спір на вирішення до міжнародного арбітражного суду. Саме тому все більше представників бізнесу стикаються з проблемою захисту своїх інтересів в таких судах.
На жаль, досить часто в нашій практиці ми стикаємося з ситуацією, коли, підписуючи зовнішньоекономічний контракт, мало хто з суб’єктів господарювання звертає увагу на арбітражне застереження і вибір арбітражу і, як наслідок, при виникненні спорів за договором стикаються з необхідністю вирішувати його в арбітражному суді, з процедурою та регламентом якого не знайомі.
Вирішення цієї проблеми багато в чому сприяла уніфікація арбітражного регулювання, здійснена на основі багатосторонніх міжнародних конвенцій та інших міжнародних документів з питань міжнародного комерційного арбітражу. Однак, навіть після проведення вищевказаної уніфікації, вплив національного законодавства на правове регулювання міжнародного арбітражу є визначальним.
Так, незважаючи на те, що Україна є учасником Нью-Йоркської конвенції ООН про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень від 10 червня 1958 року, а текст закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж» заснований на модельному законі ЮНСІТРАЛ «Про міжнародний комерційний арбітраж», ситуація з прийняттям і виконанням на території України рішень міжнародного комерційного арбітражну досить неоднозначна.
Так, Адвокатське об’єднання «Кравець і партнери» готове надати наступні послуги у цій сфері:
- вивчення і правова оцінка спору, правових позицій сторін та первинних документів (контрактів, інвойсів, листування сторін, актів, платіжних документів, претензій та ін.);
- розробку стратегії захисту, збір доказової бази, обґрунтування правової позиції;
- підготовку позовної заяви і документів, що додаються;
- забезпечення перекладу усіх доказів, заяв і документів, що подаються до арбітражного суду, на мову арбітражу;
- підготовку спростувань і дискредитація позиції та аргументів протилежної сторони;
- представлення інтересів в арбітражному суді;
- представлення сторони в процедурі оспорювання арбітражного рішення в державних судах;
- звернення за визнанням і виконанням арбітражних рішень і рішень іноземних судів;
- супроводження виконавчого провадження з виконання рішення міжнародного комерційного арбітражного суду.