Як діяти, якщо банкомат не видав гроші через відключення електроенергії

Як діяти, якщо банкомат не видав гроші через відключення електроенергії

“Мій чоловік знімав готівку в банкоматі — 6 тисяч гривень. Раптом зникло світло. Вимкнули не за графіком. З рахунку гроші списали, а банкомат їх не видав. Чоловік написав заяву у банк.

Минуло два тижні, а кошти так і не повернули”, — бідкається Галина Миронюк зі Львова. Через постійні вимкнення світла такі випадки непоодинокі. Що ж робити?

“Якщо банкомат не видав готівку, але списано кошти з рахунку, власникові картки потрібно звертатися за номером служби підтримки клієнтів банку або в чат-онлайн на нашому офіційному сайті, — відповіли на запит “Експресу” в Приватбанку. — Слід подати заявку про повернення коштів. Терміни опрацювання цих заявок становлять від 24 годин (банкомат може посилати в банк повідомлення про анулювання операції) до 14 днів (у випадках, якщо необхідна інкасація). Зрештою, власник картки отримає повідомлення з банку. Кошти йому повернуть на рахунок”.

Працівники банку запевняють: якщо банкомат вимикається, то видача готівки після відновлення його роботи технічно неможлива. Тому не слід хвилюватися, що хтось інший зможе забрати готівку з банкомата після того, як знову ввімкнеться живлення. А от якщо в банкоматі залишилася сама картка, то її слід заблокувати й повідомити у банк про те, що сталося.

Співробітники інформаційної лінії Кредобанку додають, що клієнтам, які телефонують їм чи надсилають повідомлення у мобільному додатку, слід вказати адресу банкомата, що не видав готівку через вимкнення електроенергії, та час здійснення операції.

“Отриману інформацію ми фіксуємо й передаємо у профільні підрозділи для аналізу, — кажуть у фінустанові. — Оскільки кожен випадок аналізується окремо, терміни повернення коштів можуть бути різними — але не пізніше ніж через 180 діб. Проміжна відповідь обов’язково буде надана не пізніше як через 45 діб. Якщо операція здійснена клієнтом нашого банку в нашій мережі, то термін вирішення питання зазвичай становить до двох тижнів”.

— А хто повертає гроші, якщо людина знімає готівку в банкоматі не своєї фінустанови?

— Звісно, найкраще знімати готівку в банкоматах банку, клієнтом якого є власник картки, — радить адвокат Ростислав Кравець. — Але не завжди така можливість є. Якщо світло вимкнулося, гроші списали з рахунку, але банкомат їх не видає, то найперше слід зателефонувати у службу підтримки свого банку, а потім — у банк, який є власником банкомата. Далі подається заява у свій банк, де має бути інформація про те, коли здійснювалася операція, яку суму знімав власник картки, де розташований банкомат (точна адреса) і якому банку він належить.

Не видані купюри залишаються у банкоматі. Під час інкасації, яка може проводитися, наприклад, раз на тиждень, касири обліковують суму, яка залишилася, і складають спеціальний акт. Оскільки власник картки подав заявку щодо повернення коштів, то гроші мають надійти на рахунок, з якого відбулося списання.

Служба банку-емітента картки надсилає запит у банк, який є власником банкомата. На складання запиту, його розгляд, підготовку відповіді можуть витратити місяць і більше часу. Все залежить від того, чи багато операцій проводиться через конкретний банкомат і як часто відбувається інкасація. У моїй практиці не було такого, щоб справа із поверненням коштів з банкомата доходила до суду. Зазвичай все вирішується у позасудовому порядку.

Джерело: expres.online

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка