Як Шабунін ухилявся від військової служби має з’ясувати ДБР — ухвала суду КНП

Як Шабунін ухилявся від військової служби має з’ясувати ДБР — ухвала суду

Слідчий суддя Шевченківського районного суду м.Києва зобов’язав ДБР зареєструвати заяву про вчинення кримінального правопорушення за ознаками підроблення документів та ухилення від військової служби Віталієм Шабуніним.

Відповідна ухвала від 7.11.2023 прийнята за скаргою голови ГО «Громадська рада доброчесності» Ростислава Кравця, повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Закон і Бізнес».

У зверненні до ДБР Р.Кравець просить перевірити факти про те, що голова правління «Центр протидії корупції» В.Шабунін наказом від 25.02.2022 був зарахований до особового складу військової частини, але військову службу не проходив. Окрім того, у відповіді на запит ГО «Правова держава» командир цієї в/ч повідомив, що «на підставі листів від Національного агентства з питань запобігання корупції від 5.09.2022 та 24.10.2022, а також звернень голови НАПК Артема Ситника від 1.01.2023 та голови НАПК Олександра Новікова від 27.01.2023 В.Шабунін перебував у відрядження до НАПК».

Як зазначає у заяві про злочин Р.Кравець, «відрядження військовослужбовця, який був неодноразовим учасником різноманітних конфліктів та скандальних ситуацій… у період ведення гострих та тяжких бойових дій на лінії фронту викликало неабиякий резонанс серед спільноти».

Крім того, з відповіді НАЗК від 12.09.2023 на запит ГО «Правова держава», на думку Р.Кравця, вбачається, що «ймовірно, діючи умисно, з метою ухилення від фактичного проходження служби, а також з метою формування хибної думки у суспільстві про свій героїчний образ Захисника України В.Шабунін здійснив підроблення документів, на підставі яких перебував у відрядженні, а не фактично здійснював заходи щодо захисту України».

За оцінкою заявника, це може свідчити про вчинення В.Шабуніним кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.358 («Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів») та ч.4 ст.409 («Ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом»)  КК.

Як зазначено в ухвалі слідчого судді, якою ДБР зобов’язано внести до ЄРДР відомості за заявою Р.Кравця та розпочати досудове розслідування, «в суді підтверджено, що зі змісту доданої до скарги заяви про злочин убачається, що вона містить достатньо відомостей, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення».

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Callback order