Чи надається відстрочка одинокому батьку й на яких умовах — роз'яснення адвоката

Чи надається відстрочку одинокому батьку й на яких умовах – роз’яснення адвоката

Чоловіки, які самостійно виховують дітей віком до 18 років, мають право на відстрочку від мобілізації навіть у період воєнного стану.

Чоловіки, які самостійно виховують в Україні дітей віком до 18 років, мають право на відстрочку від мобілізації навіть у період воєнного стану. Для відстрочки слід лише підтвердити документи, які засвідчують факт самостійного виховання дітей. Зробити це можна звичайним цінним листом до ТЦК та СП. 

Про відстрочку для чоловіків – одинаків розповів адвокат і юрист Ростислав Кравець у коментарі Факти ICTV. Він зазначив, що щоб отримати відстрочку, батько-одинак повинен надати до центру комплектування та соціальної підтримки документи, які підтверджують, що він виховує дітей самостійно.

Як підтвердити відстрочку від мобілізації 

Для підтвердження відстрочки у ТЦК та СП слід надати ряд документів, які підтверджують, що батько самостійно виховує діток. До таких документів належить, зокрема, свідоцтво про смерть дружини, а також рішення судів про позбавлення батьківських прав. Точний перелік виглядає таким чином: 

  • свідоцтво про смерть матері дитини;
  • рішення суду про позбавлення матері батьківських прав;
  • рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав;
  • рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою;
  • рішення суду про оголошення матері померлою.

Якщо батько-одинак все ж отримав повістку, він може скерувати до центру комплектування та соціальної підтримки копії відповідних документів, свідоцтво про народження дитини, заяву про надання відстрочки від мобілізації. Цього буде достатньо, щоб повідомити ТЦК, що чоловік має право на відстрочку від мобілізації. Усі ці документи можна відправити цінним листом з детальним описом вкладення. Зробити  це можна Укрпоштою.

За словами адвоката Кравця, навіть батьки-одинаки можуть бути мобілізовані в Україні. Втім, це відбувається в єдиному випадку: якщо чоловік добровільно погодився воювати.

Проте батька-одинака можуть мобілізувати лише за його згодою, – додає юрист.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Callback order