Чи можуть працівники ЖЕКу вручити повістку призовнику і за яких умов

Чи можуть працівники ЖЕКу вручити повістку призовнику і за яких умов

В Україні нещодавно продовжили воєнний стан на 90 діб, а отже, триває й загальна мобілізація.

Під час загальної мобілізації військовозобовʼязані віком від 18 до 60 років можуть отримати повістку. Однак іноді документ вам можуть вручити навіть працівники ЖЕКу.

Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посилання на голову адвокатського обʼєднання “Кравець і партнери”, адвоката Ростислава Кравеця.

Чи можуть працівники ЖЕКу вручити повістку

“Знайти кожного військовозобов’язаного та передати йому особисто повістку військкоматам складно. Саме тому іноді вони передають документи сільрадам, компаніям чи навіть ЖЕКам”, – говорить експерт.

Виходить, якщо працівник комунальної організації вручить повістку, то це буде цілком законно. Однак зверніть увагу, що у співробітника має бути відповідна відомість.

У такому випадку:

  • представник ЖЕКу видає військовозобов’язаному громадянину повістку;
  • військовозобовʼязаний залишає підпис на документі, де вказано дату і час, а отже – підтверджує отримання повістки.

Якщо ви відмовляєтеся приймати документ, то працівник ЖЕКу має на місці скласти про це акт зі свідками.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

У якому випадку повістку від ЖЕКу можна проігнорувати

Якщо працівник ЖЕКу просто залишив документ в поштовій скриньці, то ви можете проігнорувати його. Адже у такому випадку немає підтвердження, що військовозобовʼязаний отримав повістку.

“Якщо повістку залишили просто у дверях чи у скриньці, то невідомо, чи дійшла вона до адресата. Будь-хто міг йти, випадково зачепити документ чи навіть спеціально його витягнути, а отже адресат його не помітить. Хто повинен довести, що ви не отримали повістку, яку представники військкомату залишили у дверях чи поштовій скриньці? Це завдання уповноваженого органа, який їх роздає”, – говорить адвокат Сергій Гула.

Коли призовнику загрожує кримінальна відповідальність

Раніше ми вже також писали, якщо військовозобов’язаний пройшов звіряння військово-облікових даних, медичну комісію для призову та уникнув відправлення до лав ЗС України у військову частину, то в такому разі настає вже кримінальна відповідальність.

Покарати такого військовозобов’язаного можуть за статтею 336 Кримінального кодексу України “Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період”. Ухилянту загрожуватиме від 3 до 5 років позбавлення волі.

Яких чоловіків точно не візьмуть на війну

Відомо про три категорії українців:

  • осіб, які працюють на критично важливих підприємствах та в організаціях (мають бронювання), і залучені до роботи в органах державної влади;
  • громадян, яких визнали непридатними до служби за станом здоров’я або віком;
  • доглядальників осіб, що потребують постійного піклування.

PRO ГРОШІ

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Callback order