Е-кабінет військовозобов’язаного: які дані туди вноситимуть

Е-кабінет військовозобов’язаного: які дані туди вноситимуть

Авторизація в електронному кабінеті не є обов’язковою. Кожен військовозобов’язаний може зробити це винятково добровільно.

Президент підписав закон про електронний кабінет військовозобов’язаного, який парламент ухвалив ще в січні цього року. Що передбачає документ?

— За даними Міноборони, електронний кабінет військовозобов’язаного має запрацювати влітку цього року, — каже Олеся Гродовська, адвокатка. — У ньому будуть доступні дані з Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних, призовників і резервістів “Оберіг”. Працюватиме цей кабінет за принципом застосунку Дія, де вже завантажена вся інформація. Варто буде лише пройти електронну ідентифікацію та авторизуватися. Особа, яка зайде у свій електронний кабінет, бачитиме свої персональні та службові дані, зможе отримати послуги без звернення до ТЦК та СП, наприклад, отримати ту чи іншу довідку, подати заяву на присвоєння статусу учасника бойових дій тощо. Завдяки реєстрації на цьому сервісі можна буде полегшити спілкування з працівниками військкоматів, котрі на вулиці чи блокпосту перевіряють документи. А під час перетину кордону достатньо буде зайти в електронний кабінет і продемонструвати відповідну інформацію перевіряльникам. Повний функціонал та можливості нового сервісу буде встановлено постановою, яку нині готує Кабмін.

— Чи всім військовозобов’язаним треба буде реєструватися в електронному кабінеті?

— Обов’язку авторизації в електронному кабінеті законом не встановлено, — додає Ростислав Кравець, правозахисник. — Кожен військовозобов’язаний може зробити це винятково добровільно. Відтак жодної відповідальності для тих, хто не зареєструється в е-кабінеті, не передбачено. Принаймні поки що.

— Військовозобов’язаним можуть створити такі бюрократичні умови, за яких вони без авторизації в е-кабінеті, наприклад, не зможуть влаштуватися на роботу, цим самим змушуючи до добровільно-примусового користування сервісом, — зауважує юристка Анжела Василевська. — А позаяк Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів перетворюється у надбазу персональних даних, складовою якої буде електронний кабінет, то уникнути мобілізації буде вкрай важко.

— А чи надсилатимуть повістки через е-кабінет?

● Р. Кравець:

— Подібної опції цим законом не передбачено. Але, скоріш за все, електронний кабінет створювався саме з такою метою. Бо розносити і вручати під особистий підпис кожному військовозобов’язаному повістки — це дуже довга й складна процедура. А коли особа в е-кабінеті вже авторизована, то достатньо надіслати повідомлення і вона протягом, скажімо, десяти днів буде зобов’язана на нього відреагувати.

Автор: Микола Заверуха, ЕКСПРЕС

 

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка