Чи має право ТЦК забирати військовий квиток — роз'яснення адвоката

Чи має право ТЦК забирати військовий квиток – роз’яснення адвоката

Через брак живої сили на фронті співробітники ТЦК та СП вдаються до хитрощів.

Іноді працівники військкоматів можуть забирати військовий квиток у призовників. Однак, це процедура є незаконною.

Це пояснив адвокат Ростислав Кравець.

З його слів, квиток – це посвідчення особи стосовно статусу призовника, резервіста або військовозобов’язаного, тому територіальні центри комплектування не мають права вилучати його у громадянина України на тривалий термін.

“Військкомат не має права забирати військовий квиток. Якщо так стається, то, в принципі, вони замість квитка повинні видати будь-яке тимчасове посвідчення. Квиток – це посвідчення особи стосовно її статусу – призовника, чи резервіста, чи військовозобов’язаного. Фактично такі дії свідчать про порушення закону”, – каже юрист.

Основною причиною, чому працівники ТЦК та СП вилучають квиток, є шантаж. В обмін на документ, співробітники військкоматів можуть змусити призовника прийти в центр комплектування військових.

Якщо ж військовий квиток все ж таки забрали, потрібно написати заяву на прізвище керівника військкомату з проханням повернути документ. Однак, як вважає експерт, малоймовірно, що після заяви квиток повернуть.

В такому випадку потрібно звернутися до Генерального штабу, до вищих територіальних центрів комплектування або писати скаргу до Державного бюро розслідувань.

“Водночас, якщо вони забирають квиток, то треба вимагати від них відповідного письмового підтвердження того, що цей військово-обліковий документ був вилучений безпосередньо конкретним працівником ТЦК для того, щоб підтвердити, що військовозобов’язаний не втратив квиток”, – зауважив адвокат.

Чи потрібен військовий квиток при укладанні шлюбу

Раніше ми писали, що під час воєнного стану військовозобов’язаного чоловіка можуть попросити пред’явити військовий квиток в деяких установах чи інстанціях.

При укладанні шлюбу важливо подати до ТЦК інформацію щодо зміни сімейного стану. А от надавати копію військового квитка до РАЦСу необов’язково.

Зі слів адвоката Дмитра Соловйова, відповідно до ч. 4 ст. 38 закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, органи запису актів громадянського стану щотижня подають до військкоматів інформацію про осіб, які одружилися, змінили ім’я чи прізвище під час подання заяви про реєстрацію шлюбу.

Крім цього, у графі № 7 цієї статті вказується, де саме призовник чи військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку, а також номер та серія військового квитка.

При поданні заяви на шлюб у чоловіка можуть запитати військовий квиток. Однак, жодною нормою не передбачено, що його потрібно обов’язково надати.

Про гроші

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка