Блокування рахунків клієнтів банків, які займають криптовалютами в Україні. Монобанк приєднався до Приватбанку.

Блокування рахунків клієнтів банків, які займають криптовалютами в Україні. Монобанк приєднався до Приватбанку.

Блокування рахунків за операції з криптовалютами дедалі ширше практикуються українськими банками. Нещодавно “Країна” повідомляла про блокування рахунків “Приватбанком” , а тепер на фінансових сайтах з’явилася інформація про те, що ще й monobank почав відмовляти в обслуговуванні клієнтам, які торгують криптою.

“Вчора заблокували карту, просили дати документи, що підтверджують дохід, займаюся p2p переказами на бінансі. Спочатку сказали, що скріншоти та виписки з бінансу не підходять для них, скинув їм довідку ок-7, ок-5, після чого попросили надіслати скріншоти Коли написав, що хочу закрити рахунок і вивести свої кошти, сказали, що потрібно чекати кінця перевірки, яка триватиме 60 днів. Що можна перевіряти 60 днів, я не знаю. За фактом вони не законно утримують у себе 38434 грн моїх особистих коштів. , – йдеться у скарзі Михайла Ушкалова.

переписка з приватом

Binance — одна з найбільших у світі криптовалютних бірж за обсягом торгів біткоїнами та альткоїнами, зареєстрована у 15 країнах світу. А довідки ОК-5 та ОК-7 видає наш Пенсійний фонд для застрахованих українців (дані про яких є у Держреєстрі загальнообов’язкового державного соцстраху). З них видно офіційні доходи громадян та виплачені соцвнески.

Пояснюючи блокування рахунку Михайла, monobank послався на фінансовий моніторинг та профільний закон №361-IX.

Як перевірку, “Країна” звернулася за попередньою консультацією (запитали про можливість купівлі крипти з рахунку) у службу підтримки monobank, де менеджер Юлія запевнила, що monobank перевіряє всі платежі клієнтів, і по криптовалюті в тому числі. А у разі підозр зв’язується з клієнтами та запитують документи та інформацію про грошові проводки.

Що, однак, не сходиться із заявами клієнтів, які повідомляють про несподівані закриття рахунків без жодного попередження.

“Останнім часом скарги українців на прискіпливий фінмоніторинг брали участь, і деякі навіть почали позиватися з банками з цього приводу, хоча це й дорого. Але виграти у банку з цього питання цілком реально: домогтися відновлення рахунку, відшкодування матеріальних збитків/упущеної вигоди та моральної шкоди “, – прокоментував “Країні” ситуацію старший партнер адвокатської компанії “Кравець та партнери” Ростислав Кравець.

Зазначимо, поки що в Україні не відбулася легалізація криптовалют.

17 лютого 2022 року  Верховна Рада ухвалила закон “Про віртуальні активи”, а президент підписав його у березні. Проте реально він не діє: у прийнятому документі йдеться про те, що він запрацює після ухвалення змін до Податкового кодексу. 

СТРАНА

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка