5 важливих подій у юридичній сфері в Україні за 2021 рік за версією Ростислава Кравця

5 важливих подій у юридичній сфері в Україні за 2021 рік, за версією Ростислава Кравця

Перед самим новим роком, одне з юридичних видань звернулось з проханням терміново підготувати перелік найважливіших подій у юридичній сфері України за 2021 рік. З огляду на передсвятковий час, я був вимушений відмовитись, але сама ідея мені сподобалась.

Тому я вирішив все одно скласти такий перелік за власною версією.

З огляду на той дисбаланс, який відбувається в Україні й в першу чергу у нормотворчій діяльності завдяки непродуманим рішенням, чи рішенням за допомогою яких намагаються за певних обставин обійти та ігнорувати Закони та Конституцію України, правова визначеність та передбачуваність у правозастосуванні практично зникли.

Ростислав Кравець, адвокат АО Кравець і партнери
Ростислав Кравець, адвокат АО Кравець і партнери

Немало для цього зробила й Велика палата Верховного суду (без України), як і сам зареєстрований за підробленими документами Верховний суд (без України), завдяки відсутності досвіду у суддів, великими зарплатами, що не стимулюють суддів для роботи, нездоровими амбіціями та намаганням догодити іноземним агентам, посольствам та керівництву країни для збереження свого статусу, а не правової визначеності та дотримання Закону, на мій погляд.

Цей перелік, виключно моє бачення того, що відбувається і як впливають ці події у юридичній сфері на основоположні права та свободи громадян й майбутнє України.

  1. Захоплення Конституційного суду України та штучна конституційна криза

Весь світ спостерігав, як посли країн Великої сімки тиснули на Президента України Зеленського та за допомогою своїх іноземних агентів імітували «праведний» гнів вулиці щодо скасування кримінальної відповідальності за декларування недостовірної чи неповної інформації.

Насправді за моїм переконанням, це жодним чином не впливає на рівень корупції, навіть підвищує її у правоохоронних органах та НАЗК. Крім того, наявність такої відповідальності для всіх громадян України, на яких тим чи іншим чином покладено виконання функцій держави, фактично робить можливим іноземним урядам через свої структури в Україні впливати на будь-кого у власних інтересах.

В чому полягає боротьба з корупцією у невнесенні заробітної плати, яку отримує особа від держави, чи невірне на думку перевіряючих внесення даних про нерухомість, що й так міститься у державному реєстрі і це 99, 9999% результатів таких перевірок.

Крім того, Конституційний суд України, як і ОАСК дуже заважають чинній владі не дотримуватись Закону та його ігнорувати, тому його захоплення, на мій погляд, є ні що інше, як узурпація влади. І ті два незаконно призначені судді, яких конституційний суд України відмовився допускати до роботи, тільки посилюють кризу, роблячи всі подальші рішення суду сумнівними та незаконними.

  1. Залишення головою Верховного суду (без України) Данишевською судової системи та зменшення впливу господарської юрисдикції на правову визначеність

Це, на мій погляд, позитивна новина. Переважна більшість правозахисників, юристів, суддів та адвокатів здригалися і впадали у відчай після кожного рішення де доповідачем, чи особою, яка виготовлювала рішення, була голова на той час Верховного суду (без України) Валентина Данишевська.

Це і задоволення вимог, яких в позові не існувало, заборона подачі зустрічних позовів, позбавлення клієнтів банків можливості стягнути за прямою нормою законодавства боргу з власника банку, повне знищення інституту права власності в Україні й ще декілька не менш «яскравих» рішень. Всього за близько 4 років роботи вона прийняла близько 5 чи 6 рішень, але практично кожне з них може стати переможцем у такій собі юридичній «Золотій малині».

  1. Припинення мораторію на виселення валютних позичальників

Це рішення Зеленського, на мій погляд, було прийнято в інтересах фінансових спекулянтів, надавши їм змогу викидати позичальників, що потерпіли від фінансової кризи та заробляти на цьому сотні мільйонів гривень прибутку.

З 2008 року, окрім мораторію, держава нічого не зробила, аби допомогти громадянам зберегти єдине житло та надати можливість погасити валютні кредити. Замість цього ці борги за безцінь продали фінкомпаніям, які свої прибутки виводять за кордон.

Таким чином, Зеленський не тільки дав змогу заробити на цих спекуляціях фінкомпаніям, а й позбавив вкладників банків можливості отримати свої кошти в збанкрутілих і знищених попередньою владою банках.

  1. Незаконний початок продажу землі

Верховна рада, разом з Зеленським незаконно запустила продаж землі. Не треба плутати з ринком землі. Фактично, всупереч нормам Конституції України, дозволено продавати надра.

Особи, які зайнялись продажем землі, до цього нічого не придбавали, а отримали землю виключно для обробки, не маючи жодного права розпоряджатись природними багатствами, що належать всім громадянам України. Крім того, запобіжники, щодо продажу землі іноземцям, існують виключно на папері і в реальному житті жодним чином не працюють.

На практиці, це ставить під загрозу існування України. А розмови, про те, що нібито тільки приватна власність на землю, може дати можливість розвитку сільського господарства не мають під собою жодних обґрунтувань, окрім популістичних висловлювань найнятих іноземцями агентів.

  1. Безпрецедентне за своєю незаконністю обмеження прав невакцинованих громадян

Кабінет міністрів України, разом з Міністерством охорони здоров’я та Верховною радою України, всупереч здоровому глузду та нормам Конституції України вирішили ставити медичні експерименти на громадянах України без дотримання їх прав та з повним зняттям відповідальності, з виробників вакцин та лікарів, що є безпрецедентним у світовій практиці.

Замість захисту прав громадян, закуплені за незрозумілими цінами вакцини, що не пройшли всі стадії досліджень, нав’язуються громадянам примусом під страхом втрати роботи та засобів для існування.

Сумнівне піклування про здоров’я громадян у країні де отримати безоплатну медичну допомогу та навіть безоплатно здати аналізи, після реформи громадянки США Уляни Супрун, практично неможливо, виглядає дуже підозріло.

Якщо і далі влада буде діяти в такому ключі, прикриваючись політичною доцільністю, не дотримуючись Законів та Конституції України, ігноруючи основоположні права громадян, все скінчиться, як для самої влади, так і для України та її громадян дуже швидко й погано.

Але все одно є надія, що це все пройде і ми всі разом вичистимо країну від іноземних агентів, повернемо землю у власність держави, яка буде її продавати на відкритих і прозорих аукціонах та контролювати її використання, відновимо незалежність Конституційного суду України та судової гілки влади, змусимо владу дотримуватись законодавства та захищати права й свободи громадян.

З Новим роком та вірою у відновлення.

Ростислав Кравець, адвокат, голова профспілки Українська незалежна фундація правників, член Керівної Ради Світового конгресу українських юристів, голова АО Кравець і партнери

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Замовлення зворотного дзвінка