Українців травмує ожеледиця. Лише у столиці за минулий тиждень до лікарів через це звернулися понад 700 осіб. Пішов по хліб, упав, опритомнів – у найкращому випадку отримав синці, у гіршому – зламану ногу чи руку. Українці страждають від слизької плитки, що лежить на сходах до супермаркетів, аптек та інших установ.
Анатолій, киянин: “Там пожилым людям нельзя ходить совсем. Ступеньки чистят владельцы магазинов, но они сделаны даже почищенные – на них очень скользко. И люди тоже падают. Не дай Бог я что-то себе сломаю, на кого я могу подать в суд? За ущерб, который мне будет причинен”.
Гроші, витрачені на ліки, аналізи та медичні послуги вам має компенсувати власник або орендар установи, на сходах якої ви гепнулися. Утім, не забудьте одразу ж викликати швидку. Щоб приїхали та інцидент зафіксували. І найголовніше – маєте встигнути щось купити. Бо без чека – жодних відшкодувань.
Ростислав Кравець, юрист: ” Також можна звернутись до експерта, який порахує моральну компенсацію. І надати свій експертний висновок. Для того, щоб разом із усіма цими документами обґрунтувати свій позов і звернутися до суду. Можна потім збільшити розмір своїх позивних вимог. Це дозволяється законодавством”.
А ось будівельники кажуть: альтернатива глянцевій “плитці-вбивці” – є. Вона матова і з пОзначкою-сніжинкою. Але через те, що морозостійка – дорожча. Підприємці про неї знаю, але економлять.
Жан, фахівець з укладання плитки: ” Экономия, она для супермаркетов не значительная – это 500-600 долларов. На той плитке, это в основном крыльцо. И забывают сделать, банально, перила для наших людей”.
Плиточник Жан наводить приклад, яка плитка для вулиці не підходить. Однак тутешній підприємець хоча б гумові рейки зробив. Вони впасти не дадуть.
Жан, фахівець з укладання плитки: “Порядка 100 грн. погонный метр этой резинки стоит тут и полтора метра, грубо говоря, это 500 гривен, но опять же, она предохраняет, не отпадает плитка”.
Зрештою, погода у лютому капризуватиме. Синоптики обіцяють сніг та дощ. Отже, слизькі сходи й надалі наражатимуть нас на небезпеку. Тож, дивіться, куди ступаєте.
Наталия Яровенчук, Телеканал UBR