Українців травмує слизька плитка біля аптек та супермаркетів

Українців травмує ожеледиця. Лише у столиці за минулий тиждень до лікарів через це звернулися понад 700 осіб. Пішов по хліб, упав, опритомнів – у найкращому випадку отримав синці, у гіршому – зламану ногу чи руку.  Українці страждають від слизької плитки, що лежить на сходах до супермаркетів, аптек та інших установ.

Анатолій, киянин: «Там пожилым людям нельзя ходить совсем. Ступеньки чистят владельцы магазинов, но они сделаны даже почищенные  — на них очень скользко. И люди тоже падают. Не дай Бог я что-то себе сломаю, на кого я могу подать в суд? За ущерб, который мне будет причинен».

Гроші, витрачені на ліки, аналізи та медичні послуги вам має компенсувати власник або орендар установи, на сходах якої ви гепнулися. Утім, не забудьте одразу ж викликати швидку. Щоб приїхали та інцидент зафіксували.  І найголовніше — маєте встигнути щось купити. Бо без чека — жодних відшкодувань.

Ростислав Кравець, юрист: » Також можна звернутись до експерта, який порахує моральну компенсацію. І надати свій експертний висновок. Для того, щоб разом із усіма цими документами обґрунтувати свій позов і звернутися до суду. Можна потім збільшити розмір своїх позивних вимог. Це дозволяється законодавством».

А ось будівельники кажуть: альтернатива глянцевій «плитці-вбивці» — є. Вона матова і з пОзначкою-сніжинкою. Але через те,  що морозостійка — дорожча.   Підприємці про неї знаю, але економлять.

Жан, фахівець з укладання плитки: » Экономия, она для супермаркетов не значительная – это 500-600 долларов. На той плитке,  это в основном крыльцо. И забывают сделать, банально, перила для наших людей».

Плиточник  Жан наводить приклад, яка плитка для вулиці не підходить. Однак тутешній підприємець хоча б гумові рейки зробив. Вони впасти не дадуть.

Жан, фахівець з укладання плитки: 
«Порядка 100 грн. погонный метр этой резинки стоит тут и полтора метра, грубо говоря, это 500 гривен, но опять же, она предохраняет, не отпадает плитка».

Зрештою, погода  у лютому капризуватиме.  Синоптики обіцяють сніг та дощ. Отже, слизькі сходи й надалі наражатимуть нас на небезпеку. Тож, дивіться, куди ступаєте.

Наталия Яровенчук, Телеканал UBR