Роз'яснення адвоката: Чим загрожує відсутність військового квитка на роботі і при працевлаштуванні

Роз’яснення адвоката: Чим загрожує відсутність військового квитка на роботі і при працевлаштуванні

Які наслідки відсутності військового облікового документа для військовозобов’язаного роз’яснює юрист.

Чи можуть відмовити у прийманні на роботу через відсутність військово-облікового документа

Адвокат Ростислав Кравець роз’яснив, чи можуть не взяти на роботу через відсутність військово-облікового документа.

За словами юриста відсутність військового квитка чи іншого військово-облікового документа не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу. Кодекс законів про працю та стаття 43 Конституції гарантує особі працевлаштування.

Чи можуть звільнити військовозобов’язаного з роботи через відсутність військового квитка

Адвокат пояснив, що відсутність військового квитка, чи прописного свідоцтва, або тимчасовою свідоцтва не є підставою звільнення з роботи. Тому що цього не передбачає Кодекс Закону “Про працю”. “Тому, — за словами Кравця, —  будь-які погрози керівників через те, що ви не стали на військовий облік чи ви не надаєте відповідні військово-облікові документи, не є підставою для звільнення вас з роботи”.

Тобто, як підсумував адвокат, “звільнити вас у зв’язку з відсутністю військово-облікового документа не можуть, відмовити, на мій погляд, у прийнятті на роботу у зв’язку з відсутністю військового квитка вас теж не можуть”. До того ж на сьогодні перевірок роботодавців немає, як і немає допуску до них представників ТЦК.

Що не можна робити без військового квитка за словами військових

Начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов зазначив, що на роботу військовозобов’язаного можуть взяти, так само як зарахувати на навчання лише після пред’явлення військового — облікового документа.

Що стосується одруження чи лікування, за словами військового жодних обмежень щодо реєстрації шлюбів чи розлучень, так само як лікування військовозобов’язаного в закладах охорони здоров’я в чинному законодавстві не існує.

ТСН

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Callback order