Офіцерське звання без навчання, але з досвідом, що прийняла Верховна рада

Офіцерське звання без навчання, але з досвідом, що прийняла Верховна рада

Таке право у військовослужбовців з’явилося на підставі закону, який ухвалила Верховна Рада.

Парламентарі вважають, що Україна все ще потребує якісних офіцерських кадрів. І такими офіцерами можуть стати особи сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу і мають бойовий досвід.

“Досі умовою для надання звання офіцера було успішне проходження навчання у вищих військових навчальних закладах або військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, — пояснює юрист Ростислав Кравець. — Тепер наявність військової освіти не обов’язкова. Важливішим є те, що особа має бойовий досвід”.

Однак, наголошує юрист, є нюанси. “Згідно із законом, на звання офіцера може претендувати особа, яка, по-перше, проходила військову службу в зоні бойових дій не менше ніж три місяці, — каже Ростислав Кравець. — По-друге, ця особа має не менше ніж три місяці успішно виконувати службові обов’язки на посаді офіцера. Тобто це такий собі випробувальний термін. Щоправда, наразі не зрозуміло, хто і на яких підставах визначатиме, чи успішно впорався військовий зі своїми обов’язками впродовж цього випробувального терміну”.

У законі передбачено, що особи, яким надали звання офіцера на підставі нововведеної норми, повинні будуть пройти курс військової підготовки після скасування воєнного стану, а саме — не пізніше ніж за шість місяців після припинення особливого періоду.

Водночас тепер дозволено приймати на військову службу за контрактом осіб у званні офіцера віком від 20 до 40 років. Раніше граничний вік становив 30 років.

Наталія Васюнець, газета ЕКСПРЕС

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Callback order