Юрист розповів, що чекає на Саакашвілі через неявку на допити

Лідер партії «Рух нових сил», екс-голова Одеської ОДА, екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі прийшов на допит до Генпрокуратури, дав інтерв’ю журналістам, посперечався із прокурором і покинув будівлю відомства. За твердженням його адвокатів, справу має вести Служба безпеки України, тож і на допит Міхеїл Саакашвілі прийде лише до СБУ. На Міхеїла Саакашвілі чекає повторний виклик на допит, зазначають в Генпрокуратурі і додають, що мають всі підстави це робити. Експерти в юридичній площині пояснюють, чим можуть обернутися такі дії Саакашвілі.

​Прийшов «передати вітання», а не проходити слідчі дії, пояснив Міхеїл Саакашвілі перед тим, як покинути будівлю ГПУ.

А до того лідер «Руху нових сил» разом із адвокатами вимагали, аби прокурори, які ведуть справу, вийшли до них. Коли ж прокурор ГПУ Олександр Говорущакособисто почав запрошувати Саакашвілі до процедури проведення слідчих дій, той вступив у словесну перепалку.

«Заткніться і слухайте мого адвоката», – після цієї фрази від Саакашвілі прокурор пішов.

Саакашвілі та адвокати продовжили свою заяву для журналістів. Вони наполягають, що за підслідністю справу щодо «державного перевороту» мають вести в СБУ.

«У прокурорів Генеральної прокуратури немає на сьогодні повноважень здійснювати слідчі дії щодо допиту. Ми готові давати показання в рамках допиту, але з повноважним органом», – зазначив адвокат Саакашвілі Руслан Чернолуцький.

 

Висновок такий: проходити допити в ГПУ Міхеїл Саакашвілі відмовляється, втім, згоден надати покази в СБУ.

«Викличе мене СБУ, сьогодні ж піду до СБУ. Вони звинувачують мене у державному перевороті, хай «служба бариг України» це розслідує – СБУ. Колись вона буде Службою безпеки знову. Ми обов’язково дамо всі покази», – заявив лідер «Руху нових сил».

 

Такі твердження є вкрай неприємними для працівників спецслужби, зазначає колишній керівник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк.

«Незважаючи на те, що у нас в кожній структурі, в кожній галузі, в кожному напрямку діяльності в державі є бариги, з цим ніхто не буде сперечатися, я себе таким не вважаю і не вважаю такими своїх вихованців, і більшість нинішніх співробітників Служби безпеки України, це я можу однозначно сказати. Але, на жаль, ставлення до структури і її імідж складають не ця більшість, а та меншість, яка дійсно є баригами і займаються рейдерством та іншими нехорошими речами», – наголошує Вовк.

Василь Вовк

Василь Вовк

Хто має вести справу?

Справу щодо «сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності», в чому обвинувачують Саакашвілі, мали б вести в поліції, це їхня компетенція, зазначає Василь Вовк. Він пояснює, що у разі, коли підслідність не альтернативна, її ніхто не має права міняти, хоча в Україні цим правилом нехтують ще від часів Радянського Союзу.

У ГПУ кажуть, що мають усі підстави викликати на допит Міхеїла Саакашвілі, бо здійснюють процесуальне керівництво у справі. Тож направлять до підозрюваного повторний виклик на допит.

«Було викликано Саакашвілі Міхеїла Ніколозовича для проведення допиту, а також необхідних та невідкладних слідчих процесуальних дій. Зокрема, отримання фоноскопічних зразків голосу для проведення фоноскопічної експертизи та підтвердження наявності голосів, які були опубліковані раніше Генеральною прокуратурою України», – повідомив прокурор, процесуальний керівник у кримінальному провадженні Олександр Говорущак.

 

Якщо прокурор внесений у відповідну групу, то він здійснює керівництво і контроль за досудовим розслідуванням і, дійсно, має право викликати на допити й давати доручення відповідним органам на проведення слідчих дій, пояснює адвокат, старший партнер адвокатської компанії «Кравець і Партнери» Ростислав Кравець.

Саакашвілі та його юристи роблять помилку, бо все ж таки законодавство в нас існує і його треба поважати. Якщо він не згоден з якимись діями, їх потрібно оскаржувати в судовому порядку

«На мій погляд, пан Саакашвілі та його юристи роблять помилку, бо все ж таки законодавство в нас існує і його треба поважати. Якщо він не згоден з якимись діями, їх потрібно оскаржувати в судовому порядку. Стосовно дій Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, які розслідують кримінальне провадження, дійсно, вбачається деяка невпевненість. І саме це ставить під сумнів і законність цих дій. Але я вважаю, що за наявності зареєстрованого кримінального провадження все ж таки законодавства потрібно дотримуватись», – зауважив адвокат.

Неявка на допити може стати підставою для задоволення апеляціїпрокуратури щодо запобіжного заходу для Саакашвілі, зазначає Ростислав Кравець.

А розгляд скарги Генпрокуратури на рішення Печерського суду вже призначили на 22 грудня.

Ольга Комарова, Радіо Свобода 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Callback order