Подвійного оподаткування між Кіпром та Україною не буде. Президенти обох країн напередодні підписали конвенцію, яка діяла ще з радянських часів. Бізнесмени платитимуть податок лише одній країні. Якій – вирішуватимуть на свій розсуд.
Тож зареєстрована на Кіпрі компанія зможе приносити кошти в український бюджет. Кіпр – більше не офшор. Жодних пільг для кіпріотських компаній в Україні – не буде. Принаймні у цьому запевняють урядовці. Про це йдеться в конвенції, яку підписав у Віктор Янукович. Проте самого документу – чиновники в Україні не оприлюднили.
Олександр Охріменко, президент українського аналітичного центру:
“Ну можна, дійсно, взяти і заборонити Кіпр. Економіки України зупиниться на раз. просто. Чому? Ну у нас, фактично, більшість всіх експортних контрактів так чи інакше пов’язаних із Кіпром”.
Разючих змін у роботі кіпрських компаній, які крутять гроші українських олігархів – найвірогідніше не буде, кажуть фахівці. Податок можуть стягувати з якихось окремих операцій. Та й то, невеликий – до 5 відсотків. Та навіть якщо влада наважиться прикрити Кіпр – не біда, кажуть юристи. Український бізнес адаптовуватися уже навчений.
Ростислав Кравець, адвокат, старший партнер Адвокатської компанії “Кравець і Партнери”:
“Всі прекрасно розуміємо, в разі, якщо не дадуть змоги працювати з Кіпром, знайдуть інші шляхи працювати із іншими юрисдикціями, де якимось чином оптимізувати цю базу оподаткування. Ну, наприклад, наразі це є Нідерланди”.
За підрахунками податківців, щороку через офшори Україна втрачає близько 100 мільярдів гривень. А це – третина бюджету. Тим часом Кіпр уже п’ятий рік поспіль посідає перше місце за обсягами інвестицій в нашу економіку. Де вони там беруться – здогадатися не важко.
Ульяна Дрючкова, Телеканал UBR