ЄСПЛ звернувся до України щодо скарг на політичне переслідування з боку НАБУ

Європейський суд з прав людини розпочав комунікацію – офіційне листування з урядом України – щодо трьох пов’язаних справ, у яких заявники звинувачують державу у політичних переслідуваннях.

Про це йдеться у документах, що є у розпорядження “Європейської правди“, передає Резонанс 27 квітня.

Виходячи з запиту ЄСПЛ, переданого в Київ ще 8 квітня, Суд розглядає у єдиному пакеті три скарги; всі три містять звинувачення на адресу Національного антикорупційного бюро України. Першою з них визначена скарга Георгія Логвинського, колишнього народного депутата (Народний фронт) та чоловіка судді ЄСПЛ від України Ганни Юдківської.

Також до ЄСПЛ поскаржилися Наталія Бернацька, ексзаступниця міністра юстиції та екссекретарка ЦВК, та ще п’ятеро осіб, співробітників комерційної групи, яку НАБУ вважає пов’язаною з Логвинським та Юдківською. У документах ЄСПЛ не згадані назви комерційних структур, але імовірно, йдеться про компанію “Золотий Мандарин” або причетні до неї компанії, які фігурували у розслідуванні НАБУ щодо Логвинського.

ЄСПЛ, серед іншого, просить Україну надати докази, які спростовували би твердження заявників про порушення ст.18 Європейської конвенції з прав людини, яка забороняє політичні переслідування. У тому числі Суд чекає на докази стосовно тверджень, що:

– переслідування Логвинського мало на меті підірвати репутацію його дружини Юдківської;

– мало місце злагоджене залякування юристів Логвинського;

– мала місце оркестрована медіакампанія проти Логвинського, яка включала заяви посадовців щодо його справи.

Як зауважила ЄП, комунікація з боку ЄСПЛ ще не означає визнання винуватості держави. Розслідування по ст.18 украй рідко завершуються рішенням на користь заявника. Втім швидкість комунікації з боку ЄСПЛ (менше року) з моменту початку ведення справи свідчить, що в Страсбурзі надали справі найвищого пріоритету.

Може все ж таки Президент відреагує на підрив довіри, спотворення боротьби з корупцією й міжнародний скандал, та внесе як невідкладний законопроект стосовно ліквідації НАБУ? Українці чекають від Президента рішучих дій на захист Конституції України та відновлення довіри до України з боку міжнародної спільноти, – написав у соцмережі голова профспілки Українська незалежна фундація правників, старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.

Як повідомлялося, Страсбург вже ставав на сторону Логвинського. Торік ЄСПЛ відмовився знімати імунітет з ексдепутата і звинуватив НАБУ у порушеннях у розслідуванні його справи. У НАБУ на це відповіли, що агентство все одно продовжить розслідування “справи Логвинського”, але буде обмежене у діях.

22 січня 2020 року детективи Нацбюро за процесуального керівництва САП повідомили про підозру шістьом особам у заволодінні та легалізації понад 54,179 млн грн з державного бюджету України. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст.209 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та «Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом»).

Йдеться про: колишнього урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини; колишнього першого заступника міністра юстиції (повідомлено про підозру в порядку ст. 135, ст. 278 КПК України); бенефіціара приватної компанії; трьох осіб, наближених до колишнього народного депутата України.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Callback order