Дефіцит ПФУ зростає. Що буде з пенсіями?

Пенсійний фонд України оприлюднив у Facebook інформацію про свої доходи та видатки за січень-вересень цього року.

Згідно з інфографікою, доходи ПФУ за перші 9 місяців року становили 338,2 млрд грн, зокрема, власні надходження склали 201,3 млрд грн, ще 136,9 млрд грн — кошти держбюджету. Щодо видатків, то вони з початку року сягнули 355,4 млрд грн. Отже, дефіцит коштів ПФУ за січень-вересень склав 17,2 млрд грн. Основна причина такого явища — зменшення надходжень ЄСВ. Раніше ПФУ планував, що за 9 місяців до нього надійде 198,4 млрд грн внесків, а по факту отримав на 16,9 млрд грн менше. Значну частку внесків (15 млрд грн) Пенсійний фонд не добрав у квітні-серпні. У вересні надходження ЄСВ дещо зросли.

Тим часом прем’єр-міністр Денис Шмигаль, виступаючи перед студентами Львівської політехніки, заявив, що через 15 років Україна не зможе виплачувати пенсії майбутнім пенсіонерам. Адже кількість працездатного населення зменшується, співвідношення працюючих до пенсіонерів становитиме 1 до 2. Очільник Кабміну зауважив, що є два шляхи розв’язання проблеми — підвищення податків і створення накопичувальної пенсійної системи. Перший варіант він вважає поганим. Тому, за словами прем’єра, накопичувальну пенсійну систему на додаток до існуючої солідарної планують ввести наступного року. “Тоді будемо мати невелику соціальну пенсію від держави і кошти з накопичень”, — розповів глава уряду.

Експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський вважає, що накопичувальна пенсійна система на базі приватних страхових компаній і фондів, яку лобіюють деякі нардепи, є дуже ризикованою. Про це він написав на своїй сторінці у FB. За його словами, негативний досвід Угорщини та Польщі свідчить про те, що без жорсткого державного регулювання і контролю така система може легко перетворитися на велику фінансову піраміду. “Шмигаль заявив про те, що Україна не зможе виплачувати українцям пенсії через 15 років. Питання тепер в тому, а який сенс платити сьогодні податки?” — відреагував у Facebook юрист Ростислав Кравець. На його думку, такі заяви вкотре підтверджують, що уряд не має плану економічного зростання та створення нових робочих місць. Економіст Андрій Длігач у коментарі Радіо Свобода розповів, що ми не маємо і п’яти років, щоб залишати у нинішньому вигляді пенсійну систему України. “Ситуація набагато гірша”, — попередив експерт.

Експрес

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Callback order