Обережно, бурульки!

Обережно, бурульки. Вони можуть попсувати Вам кондиціонери, вікна чи навіть телевізор. Комунальники і скелелази взялися оббивати кригу з дахів будинків. Але перевіряйте документи у тих, хто пропонує такі послуги і хоче зайти до Вашого будинку та вилізти на дах. У такий спосіб до осель у висотках можуть потрапити злодії. А ще такі специ мають паперові підтвердження на  їхню кваліфікацію. Інакше можуть побити шибки чи пошкодити інше майно.

Бурульки  атакують! Українці – щодня під прицілом. Так каже пані Тамара. Льодяними брилами “прикрашені” заледве не всі будинки на вулиці, де вона мешкає. Якщо торік, комунальники їх збивали, цьогоріч “рятувальників” ще не дочекалися, бідкається жінка. Тож з власного під’їзду виходить з острахом.

Тамара, киянка : “Я живу ось біля того двору. Дивись, людина там чистить із самісінького ранку, дивиться, висять бурульки, ви думаєте мені йти. Я ж не знаю, вона зараз обірветься чи коли. Навіть ці служби, які це убудуть збивати, ви ж подивиться скільки снігу, туди небезпечно лазити на дахи. Мені навіть якщо б мільйони платили, я б туди не полізла б”.

Влада обіцяє за бурульки карати власників приміщень. Ті самі не ризикують, наймають скелелазів. В’ячеслав чистить дахи вже чотири роки.  Каже, частіше доводиться відчищати старі споруди, зокрема – п’ятиповерхівки.

В’ячеслав, збиває бурульки : ” Это более которые скатные. А такие вот самые легкие – это плоские крыши. Они бывают на 9 и 16-тиэтажках, там плоские крыши и никакого ската. В этом году много сосулек, выпало много снега, поэтому заказов, я думаю, будет много”.

Розцінки за очищення даху коливаються у межах  від 7 до 10 гривень за кожен квадратний метр. Залежно від складності.

Юрій Ніколаєв, представник компанії, що збиває бурульки : ”  Чем меньше объём, тем дороже. Многие просто не понимают. Это не совсем безопасная работа. Это высотная работа, поэтому она никак не может стоить, как убрать снег на земле”.

До речі, подбати треба не  лише про гроші, а й передбачити ризики. Приміром, якщо бурулька пошкодить  кондиціонер або антену  – можете вимагати компенсацію з того, хто її збивав . Юристи радять: щоб інцидент  обов’язково зафіксували правоохоронці.

Ростислав Кравець
, юрист : “Я б радив би до початку прибирання цих бурульок, зафіксувати, що приватна організація, скласти акт, що обладнання є, воно знаходиться у нормальному вигляді, сфотографувати це, і у разі якщо щось станеться, довести їхню провину буде дуже легко”.

А ось якщо не дай Боже бурулька впала та зачепила вас – зверніться з позивом до організації, на балансі якої перебуває будинок. Тобто до ЖЕКу або ОСББ. Кошти, витрачені на ліки, вам мають повернути. Щоправда, якщо зможете довести, що постраждали саме від бурульки. Надати докази та чеки.

Наталия Яровенчук, Телеканал UBR

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить вверх

Заказ обратного звонка